Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta

21.10.2021
czwartek

Sölden dla early birds

21 października 2021, czwartek,

Znany tyrolski obszar narciarski Sölden/Gurgl od tego sezonu wprowadza – jako pierwszy w Austrii – amerykański (sprawdzony też w stacjach narciarskich Francji i Szwajcarii) model sprzedaży skipasów „early birds”.

Założenia sprowadzają się do prostego mechanizmu: im wcześniej (stąd właśnie „early birds”) kupi się karnet, tym będzie on tańszy. Dość powiedzieć, że jeśli ktoś zdecyduje się na rezerwację jeszcze w październiku, zapłaci 20 proc. mniej. Także potem ceny będą stosownie modyfikowane w zależności od tego, z jakim wyprzedzeniem skipas zostanie wykupiony.

fot. Ötztal Tourismus

Karnety w tym systemie można kupować online do pięciu dni przed datą obowiązywania. Co ważne, nie podlegają zwrotowi. Klienci mogą jednak skorzystać z ubezpieczenia gwarantującego pełną refundację kwoty transakcji w razie rezygnacji z przyjazdu (muszą jednak zgłosić to przynajmniej pięć dni przed zakładaną datą obowiązywania skipasu). Gwarancja taka kosztuje 3 euro za każdy dzień ważności karnetu.

Podobny mechanizm – określany jako „smart price system” – stosują od dawna linie lotnicze, biura podróży i operatorzy turystyczni. Z powodzeniem przetestowała go też już branża narciarska – sprawdził się w kilku ośrodkach zimowych Stanów Zjednoczonych, Francji i Szwajcarii oraz w stacjach spółki Tatry Mountain Resorts, a więc m.in. na Chopoku i w Szczyrku (tyle że w tym przypadku oferta ograniczona jest do karnetów na cały sezon – o detalach już tu pisałem).

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop
css.php