Sezonówka PKL

Do końca listopada można w promocyjnej cenie kupić sezonowy karnet na wyciągi czterech stacji narciarskich Polskich Kolei Linowych – w tym Kasprowy Wierch.

Tzw. sezonówka (nazwa nawiązuje do używanej do określenia podobnej formuły sprzedaży lojalnościowej, wprowadzonej już kilka sezonów temu na Słowacji przez spółkę Tatry Mountain Resorts) obejmuje kolejkę PKL na Górze Żar (Międzybrodzie Żywieckie) i wyciągi krzesełkowe na Mosornym Groniu (Zawoja Policzne), Palenicy (Szczawnica) oraz Hali Gąsienicowej i Hali Goryczkowej. Co jednak ważne, Skipass Sezonowy nie zawiera wyjazdu koleją linową na szczyt samego Kasprowego Wierchu, więc aby z niej skorzystać, trzeba każdorazowo dokupić miejscówkę (za 35 zł).

Okres obowiązywania sezonowego skipassu w poszczególnych ośrodkach zależy oczywiście od tego, kiedy w każdym z nich zacznie się sezon i jak długo potrwa.

Każdy Skipass Sezonowy jest indywidualny – a więc przypisany do konkretnego użytkownika (stosowne dane trzeba podać podczas zakupu karnetu). Karnet można odebrać w SKIpassomacie przy dolnych stacjach kolejek, korzystając z otrzymanego kodu SMS.

Do 30 listopada Skipass Sezonowy kosztuje 850 zł (później trzeba będzie zapłacić 1000 zł), a ulgowy – 722,50 zł (od 1 grudnia – 850 zł).

Sezonówkę można kupować na stronie internetowej Sklep PKL.