Stacja eksperta znowu działa

Jako że zima (tak czy tak) idzie, firmy Salomon i Atomic wznawiają program Stacja Eksperta.

O idei przedsięwzięcia pisałem tu już na początku ubiegłego sezonu, kiedy startowało pierwszy raz. Teraz więc tylko pokrótce: cel akcji jest prosty – sprawić, by jazda na nartach (i to na każdym poziomie zaawansowania) była przyjemniejsza i bezpieczniejsza. Sposobem na to może być pomoc w doborze odpowiedniego do umiejętności i potrzeb sprzętu. A także rozwiązanie odwiecznego problemu niewygodnych lub niedopasowanych butów. I wreszcie ułatwienie dostępu do informacji o tajnikach jazdy, zaletach najnowszych technologii stosowanych w produktach wiodących firm itp.

Służyć temu ma sieć specjalistycznych sklepów narciarskich prowadzonych przez ekspertów firm Atomic i Salomon. Służą oni konsultacjami na temat każdego rodzaju sprzętu: nart, butów, ale też odzieży, kasków, gogli i innych akcesoriów. W sklepach-stacjach można też skorzystać z tzw. bootfittingu, czyli dopasowania buta narciarskiego do kształtu stopy użytkownika. Profesjonaliści wykonują tam m.in. termoformowanie skorup, botków wewnętrznych oraz wkładek. But staje się wygodniejszy, przez co poprawia się komfort jazdy. Przede wszystkim jednak taka „personalizacja” skutkuje zwiększeniem precyzji przenoszenia impulsów na nartę, a więc wpływa na styl i bezpieczeństwo.

Po zeszłorocznym sukcesie programu Salomon i Atomic postanowiły poszerzyć akcję. Do sieci dołączają cztery nowe sklepy: dwa w Warszawie, jeden Bielsku-Białej i jeden w Rybniku (pełną listę sklepów-stacji można znaleźć na stronie akcji).

Tak jak w minionym sezonie każdy ze sklepów dysponuje pakietem najnowszych nart testowych marek Salomon i Atomic.

Elementem przedsięwzięcia są też porady zamieszczane na blogu programu i jego profilach na Facebooku i Instagramie. Można tam znaleźć także informacje o promocjach i zniżkach! Przykładowo już teraz przy zakupie nowych nart z kolekcji Salomon i Atomic Stacja Eksperta rozdaje za 1 zł pokrowiec na sprzęt (oferta ograniczona dostępnością zapasów).

Najbardziej zaś niecierpliwym Stacja Eksperta sugeruje skorzystanie z nart testowych dostępnych w jej sklepach już w listopadzie. Bo wprawdzie większość narciarskich kurortów gwarantuje dobre warunki dopiero od połowy grudnia (a w Polsce bywa, że dopiero od stycznia), to przecież stosunkowo niedaleko można już znajdziemy całkiem sporo ośrodków, w których można już teraz pojeździć. Mowa oczywiście o lodowcowych rejonach alpejskich.