Stacja Eksperta otwarta!

Cel akcji jest prosty: sprawić, by jazda na nartach (i to na każdym poziomie zaawansowania) była przyjemniejsza i bezpieczniejsza.

Sposobem na to może być pomoc w doborze odpowiedniego do umiejętności i potrzeb sprzętu. A także rozwiązanie odwiecznego problemu niewygodnych lub niedopasowanych butów. I wreszcie ułatwienie dostępu do informacji o tajnikach jazdy, zaletach najnowszych technologii stosowanych w produktach wiodących firm itp. Temu właśnie służyć ma program Stacja Eksperta.

Składa się nań sieć specjalistycznych sklepów narciarskich w największych miastach Polski oraz portal internetowy Stacjaeksperta.pl, prowadzony przez ekspertów firm Atomic i Salomon.

W ośmiu sklepach sportowych oraz sześciu salonach Intersport można np. skorzystać z tzw. bootfittingu, czyli dopasowania buta narciarskiego do kształtu stopy użytkownika. Profesjonaliści wykonują tam m.in. termoformowanie skorup, botków wewnętrznych oraz wkładek. But staje się wygodniejszy, przez co poprawia się komfort jazdy. Przede wszystkim jednak taka „personalizacja” skutkuje zwiększeniem precyzji przenoszenia impulsów na nartę, a więc wpływa na styl i bezpieczeństwo.

Fachowcy ze sklepów tworzących Stację służą nadto konsultacjami na temat każdego rodzaju sprzętu: nie tylko butów czy nart, ale też odzieży, kasków, gogli i innych akcesoriów.

Źródłem takich informacji jest też strona internetowa akcji. Opracowali ją znawcy z dwóch uznanych marek sprzętu narciarskiego, znający zarówno niuanse technologiczne swoich wyrobów, jak i wymagania różnych grup klientów. W efekcie portal jest łatwo dostępną bazą użytecznych dla każdego narciarza wiadomości. Ogłaszane są nim także terminy i miejsca testów sprzętu. Za jego pośrednictwem można wreszcie uzyskać dostęp do rozmaitych promocji: w grudniu dotyczyć będą nart, w styczniu butów, a w lutym kasków i gogli.