Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta

27.02.2019
środa

Koniec zakazu na Pitztalu

27 lutego 2019, środa,

Po kilkumiesięcznej przerwie od wtorku dla narciarzy dostępny jest znowu cały lodowiec Pitztal. Powodem problemów nie były wszelako kłopoty ze śniegiem, lecz decyzje administracyjne.

Otóż w październiku ub. roku władze tyrolskiej prowincji Imst zamknęły drogę Brunnenkogel, która łączy górną stację obsługującej część obszaru lodowca gondoli Wildspitzbahn (3440 m n.p.m.) z trzema atrakcyjnymi trasami narciarskimi i doliną. Zimą część tej drogi jest wykorzystywana przez narciarzy jako atrakcyjny zjazd off route (oznakowany, lecz nieprzygotowywany ratrakami).

Poszło o to, że minionego lata na zlecenie zarządzających lodowcem prowadzono tam prace służące poszerzeniu jej newralgicznych miejsc. W ich trakcie doszło jednak do uszkodzenia fragmentów grani wiodącej z Hinterer Brunnenkogel – na co administracja zareagowała zakazem udostępnienia jej narciarzom. W efekcie nie mogli oni też dotrzeć na trasy zjazdowe nr 26, 27, 28 i 29, a więc odcięta została też spora część ośrodka narciarskiego na lodowcu.

W zeszłym tygodniu zakaz uchylono, więc wszystkie trasy na lodowcu Pitztal znowu są otwarte. Grań natomiast zostanie w lecie zrekonstruowana.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop
css.php