Aktualnie czynny Tyrol (a w weekend Kasprowy!)

Dzięki sporym opadom wiele alpejskich stacji otworzyło swoje stoki wcześniej, niż planowało. I różnymi sposobami to nagłośniają.

Przykładowo Tirol Werbung, czyli instytucja promująca ten austriacki region, uruchomiła – także w języku polskim – specjalną stronę internetową „Aktualnie czynne ośrodki” z systematycznie uzupełnianą listą czynnych ośrodków. Nie trzeba więc mozolnie, jeden po drugim, przeglądać portali kolejnych stacji, bo wszystkie dane są w jednym miejscu.

Z kolei ci, którzy kiedyś zadeklarowali się na Facebooku jako zwolennicy Kasprowego Wierchu i Polskich Kolei Linowych, dzięki specjalnym postom wiedzą już, że w najbliższą sobotę uruchomiony zostanie wyciąg krzesełkowy na Hali Gąsienicowej. PKL wzywa: „Smarujcie narty i deski!”. I zapewnia, że na gości już od godz. 9 czekać będzie tam 2 grudnia „świetnie przygotowana trasa z duuużą ilością śniegu”. Zapowiedź tę ilustruje oczywiście stosownym emotikonem 😍 oraz zachęcającą fotografią.Zaś zgryźliwy komentarz jednego z internautów, że dzienny karnet w cenie 110 zł za 1 km trasy to ewenement na skalę światową, PKL kwituje grzecznym: „Dziękujemy za podzielenie się z nami swoją opinią :). Mamy nadzieję, że dobre warunki zimowe i niezapomniane widoki są warte każdej ceny”.

Tak czy tak – sezon ruszył już na pewno.