Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta

6.01.2017
piątek

Wierchomla otwiera snowpark

6 stycznia 2017, piątek,

Ma być jednym z najdłuższych i najbogatszych w atrakcje w całej Polsce. Snowpark w Wierchomli/Dwóch Dolinach, bo o nim mowa, oficjalnie otwarty zostanie w najbliższy weekend.

Przecięcie wstęgi zaplanowano na sobotę (7 stycznia, godz. 11). W programie przewidziany jest też pokaz tricków w wykonaniu rodzimych mistrzów snowboardu i freestyle’u. W najbliższym sezonie do dyspozycji fanów sztuczek na desce i twintipowych nartach będą m.in. box 6 m, rail 9, 8,6 i 5 m, black pipe 6 m, wave box, kicker 4, 6 i 12 m oraz table top 8 m. Wszystkie instalacje rozmieszczone zostaną na obszarze długości 400 m, całkiem więc rozległym, jak na krajowe standardy.

Ważnym elementem parku – a i dodatkową atrakcją – jest AirPad, czyli pneumatyczny materac o wymiarach 12 na 9 m, który pozwala na bezpieczne ćwiczenie najbardziej widowiskowych ewolucji, bo doskonale amortyzuje… nieudane lądowania.

Co też ważne, snowpark będzie oświetlony, układ zaś wszystkich instalacji przygotowano w konsultacji z shaperami projektującymi podobne miejsca w ośrodkach alpejskich. Nie bez znaczenia jest też, że najazdy i lądowania w całości zostały usypane z ziemi, co pozwala korzystać z nich nawet przy niewielkiej pokrywie śniegu.

Przypomnijmy: ośrodek Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla położony jest w Beskidzie Sądeckim nieopodal trasy Nowy Sącz-Piwniczna-Krynica. Składają się nań 2 wyciągi krzesełkowe i 7 orczykowych, obsługujących 11 km, w większości oświetlonych, nartostrad o różnym poziomie trudności. Do dyspozycji narciarzy jest m.in. jedna z najdłuższych, bo licząca 3 km, tras zjazdowych w kraju. Z kolei fani biegówek mogą korzystać z 4,5 km malowniczego szlaku od górnej stacji Wierchomla I do Bacówki nad Wierchomlą.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop
css.php