Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta

28.08.2015
piątek

Wierchomla przeprofilowana i dośnieżona

28 sierpnia 2015, piątek,

Od lat rozwijająca się beskidzka stacja Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla już teraz przygotowuje się do nadchodzącej zimy: od początku sierpnia trwa niwelacja jednej z kluczowych tam tras i modernizacja dośnieżania. Prace potrwają do jesieni.Wierchomla_2 mW poprzedniej nocie zapowiadałem serię informacji o inwestycjach czynionych na najbliższy sezon przez ośrodki narciarskie, ofertach biur podróży oraz własnych odkryć z minionych sezonów, wartych może do wzięcia pod uwagę przy planowaniu wyjazdów podczas nadchodzącej zimy.

Zacznijmy od wieści z kraju, a konkretnie z Dwóch Dolin, czyli Muszyny-Wierchomli. Od kilku tygodni jest tam na nowo profilowana trasa wzdłuż najważniejszego wyciągu zwanego Wierchomla I. W dolnej części stoku powstanie trawers, który umożliwi łatwiejszy zjazd do dolnego peronu wyciągu krzesełkowego. W tym miejscu nartostrada będzie dwukrotnie poszerzona, co powinno poprawić bezpieczeństwo.Wierchomla_1 mRównocześnie unowocześniona ma zostać infrastruktura dośnieżania wzdłuż obsługującego dolne fragmenty tej nartostrady orczyka Toczek.

Przypomnijmy przy okazji: Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla to jedna z największych rodzinnych stacji narciarskich w Polsce. Proponuje 11 km tras zjazdowych (w tym ponad 6 km oświetlonych). W skład kompleksu wchodzi również Hotel Wierchomla SKI&SPA Resort i kwatery w położonych tuż przy stoku, tzw. Domkach na Górce. Ośrodek gwarantuje też przedszkole i szkołę narciarską, wypożyczalnię i przechowalnia sprzętu oraz punkty gastronomiczne na poszczególnych zboczach.

PS Ciąg dalszy (dotyczący tak stoków krajowych, jak alpejskich czy słowackich) nastąpi.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. A to dobre, kierownictwo Bieszczadzkiego Parku Narodowego usłyszało „Schody do nieba’ Zeppelinów, i postanowiło takie sobie zafundować na Tarnicę.
    Okazuje sie prawdą, że głupota ludzka nie zna granic, szczególnie jak jest finansowana z publicznych pieniedzy.
    http://wyborcza.pl/magazyn/1,147741,18645635,w-bieszczady-po-schodach.html#BoxGWImg
    A prawdziwe schody do nieba znajdziecie tutaj :
    https://www.youtube.com/watch?v=w9TGj2jrJk8

css.php