Wierchomla przeprofilowana i dośnieżona

Od lat rozwijająca się beskidzka stacja Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla już teraz przygotowuje się do nadchodzącej zimy: od początku sierpnia trwa niwelacja jednej z kluczowych tam tras i modernizacja dośnieżania. Prace potrwają do jesieni.Wierchomla_2 mW poprzedniej nocie zapowiadałem serię informacji o inwestycjach czynionych na najbliższy sezon przez ośrodki narciarskie, ofertach biur podróży oraz własnych odkryć z minionych sezonów, wartych może do wzięcia pod uwagę przy planowaniu wyjazdów podczas nadchodzącej zimy.

Zacznijmy od wieści z kraju, a konkretnie z Dwóch Dolin, czyli Muszyny-Wierchomli. Od kilku tygodni jest tam na nowo profilowana trasa wzdłuż najważniejszego wyciągu zwanego Wierchomla I. W dolnej części stoku powstanie trawers, który umożliwi łatwiejszy zjazd do dolnego peronu wyciągu krzesełkowego. W tym miejscu nartostrada będzie dwukrotnie poszerzona, co powinno poprawić bezpieczeństwo.Wierchomla_1 mRównocześnie unowocześniona ma zostać infrastruktura dośnieżania wzdłuż obsługującego dolne fragmenty tej nartostrady orczyka Toczek.

Przypomnijmy przy okazji: Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla to jedna z największych rodzinnych stacji narciarskich w Polsce. Proponuje 11 km tras zjazdowych (w tym ponad 6 km oświetlonych). W skład kompleksu wchodzi również Hotel Wierchomla SKI&SPA Resort i kwatery w położonych tuż przy stoku, tzw. Domkach na Górce. Ośrodek gwarantuje też przedszkole i szkołę narciarską, wypożyczalnię i przechowalnia sprzętu oraz punkty gastronomiczne na poszczególnych zboczach.

PS Ciąg dalszy (dotyczący tak stoków krajowych, jak alpejskich czy słowackich) nastąpi.