Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta

26.08.2015
środa

Koniec wakacji, pora na ferie

26 sierpnia 2015, środa,

Biura podróży zaczęły przedstawiać oferty na najbliższą zimę. Warto zatem przypomnieć sobie o urokach nart (choć najwięksi zapaleńcy myślą o nich cały czas). A na początek sprawdzić terminy tegorocznych ferii zimowych.

To ważne dla rodziców z dziećmi w wieku szkolnym (bo zwykle decyduje o tym, kiedy ruszą razem na dłuższy wypad w góry), ale też istotne dla tych, którzy nie muszą się opiekować się pociechami – bo pozwala tak zaplanować czas wyjazdu, by uniknąć największych tłoków (zwłaszcza w kraju; przykładowo – w ostatnich latach na Podhalu najwięcej gości pojawia się zimą w czasie, gdy przerwę mają uczniowie ze Śląska).

Minister edukacji ogłosił, że w roku szkolnym 2015/2016 ferie zimowe przypadać będą pomiędzy:

  • 18–31 stycznia 2016 r. w województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim
  • 25 stycznia – 7 lutego 2016 r. w podlaskim i warmińsko-mazurskim
  • 1–14 lutego 2016 r. w dolnośląskim, mazowieckim, opolskim i zachodniopomorskim
  • oraz od 15 do 28 lutego 2016 r. w lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim.

PS A kiedy znamy już terminy ferii, warto dowiedzieć się o tym, co nowego przygotowali dla gości zarządzający stacjami zimowymi, ale też przypomnieć sobie najpiękniejsze chwile i miejsca z poprzednich sezonów. Co też będziemy tu czynić.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop
css.php