Terminy ferii, czyli zaczynamy planować zimę

Resort edukacji ogłosił terminy ferii zimowych w najbliższym roku szkolnym 2014/15. Tym samym rodzice, mający uczące się dzieci, mogą planować zimowe wyjazdy (zwłaszcza że swoje oferty zaczęły sprzedawać już – po promocyjnych cenach „first minute” – niektóre biura podróży).

I tak od 19 stycznia do 1 lutego 2015 r. na narty mogą jechać rodzice dzieci z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Między 26 stycznia a 8 lutego wolne mają szkoły w podlaskim i warmińsko-mazurskim, a w okresie od 2 do 15 lutego – uczniowie z lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Od 16 lutego do 1 marca ferie przewidziane są dla szkół w kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim.

Naturalnie w rzeczywistości okresy te wydłużą się o poprzedzający je i następujący po nich weekend.

To jednak, że w skali kraju ferie nieco skumulowano, spowoduje, że część rodzin nie będzie mogła skorzystać z oferty niskiego sezonu, tradycyjnie obowiązującej w większości krajów alpejskich czy na Słowacji. Szansę taką będą mieć praktycznie tylko ci, którzy zaczną je w styczniu.