Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta

30.11.2013
sobota

Nieoficjalnie, ale ruszyły…

30 listopada 2013, sobota,

Od sobotniego poranka na kilku stokach w Polsce uruchomiono pierwsze tej zimy wyciągi! Tym samym  sezon 2013/14 można i w kraju uznać za rozpoczęty, choć formalnie Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Narciarskiego w tym roku odbędzie się dopiero w najbliższy weekend w stacji Dwie Doliny Muszyna  Wierchomla.
Wedle zapowiedzi jako pierwsze ruszyć miały m.in. orczyk Mieszko w Zieleńcu, wyciąg talerzykowy na dolnej polanie i kolej linowa w Wiśle Stożku (tyle że korzystający z krzesełka mogli jeździć się jedynie na niebieskiej nartostradzie), orczyk Zagroń w Istebnej, wyciąg Bartuś na Białym Krzyżu w Szczyrku, orczyki pod Nosalem w Zakopanem oraz krzesła na Bani w Białce.

Co ważne, na niektórych stokach jazda była darmowa bądź wystarczyło zapłacić połowę ceny. Właściciele wyciągów najczęściej określali warunki jako „umiarkowanie dobre”, dodając czasem „jak to w listopadzie”.

Oficjalną inaugurację sezonu zaplanowano natomiast na 7 grudnia. Organizuje ją Ministerstwo Sportu i Turystyki i Polska Organizacja Turystyczna oraz władze Małopolski. Gospodarzem ma być stacja Dwie Doliny Muszyna Wierchomla. Rzeczniczka ośrodka Ewelina Mickiewicz powiedziała mi, że na stokach na dobre pracują już armatki, aby przypadkiem nie zabrakło śniegu.

A w programie, prócz specjalistycznych seminariów poświęconych krajowej branży narciarskiej, znajdzie się wiele atrakcji dla gości spoza branży turystycznej:  Otwarta Szkoła Narciarska dla dzieci, show freestylowy, testy najnowszych modeli nart itd. Na dodatek każdy narciarz przebrany w strój Świętego Mikołaja (wystarczy stosowna czapka) otrzyma… prezent w postaci 50 proc. zniżki na karnet.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 0

Dodaj komentarz »
  1. Wyglada na to, że z oficjalnym rozpoczęciem sezonu musimy czekać na notabli rzadowych, jak za PRL-u.
    A może prezydent komorowski otworzy sezon na Zagroniu, jak przyjedzie do zameczku na Zadnim groniu w Wisle.
    Na poważnie, na Bialym krzyżu rzeczywiście juz jeżdżą, śnieg dobrze wygląda, chociaż te płoty przy orczyku zima są zasypane, a przelatujacym orczykiem mozna dostać po glowie. Trasa krotka, ale znakomita dla zaczynających naukę.
    http://oognet.pl/content/details/1180

  2. Na Bialym Krzyżu jeżdżą obydwa orczyki. Osrodek funkcjonuje już od 26 listopada.

css.php