Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta

26.11.2013
wtorek

Rewolucja, czyli ze smartfonem na Kasprowy!

26 listopada 2013, wtorek,

Nadchodzącej zimy narciarze i turyści będą mogli kupić bilet na kolejkę linową na Kasprowy Wierch za pomocą smartfona! O rewolucyjności, oczywiście jak na krajowe standardy, tego pomysłu świadczy i to, że informuje o nim sama Polska Agencja Prasowa. Planowane są także inne epokowe – w rodzimych realiach – innowacje.

Bilet na smartfona będzie można kupić na stronie internetowej PKL, wybierając dzień i godzinę planowanego wjazdu na szczyt. Po wpłaceniu żądanej kwoty na telefon przyjdzie zwrotna wiadomość, będąca równocześnie biletem.

Można też oczywiście nadal wybrać wersję e-mailową zamówienia – wtedy w Kuźnicach trzeba okazać wydruk biletu. Co ważne, posiadacze smartfonowych lub wydrukowanych miejscówek biletów na daną godzinę będą mogli ominąć kolejkę stojących po tradycyjne bilety.

Elektroniczny bilet będzie odczytywany z ekranu telefonu przez już zamontowane na dolnej stacji kolejki czytniki, co ma dodatkowo usprawnić obsługę.

W Kuźnicach pojawić się również telebim, na którym wyświetlane będą komunikaty o biletach już sprzedanych na dany dzień. Korzystając z tej informacji turyści będą mogli zdecydować, czy czekać na wjazd, czy też może maszerować pod wyciąg na Goryczkowej na piechotę.

Kolejnym ułatwieniem przewidzianym na tę zimę mają być elektroniczne czytniki skipassów na dolnych stacjach obu krzesełek. W efekcie podczas przechodzenia przez bramki nie trzeba będzie wyjmować karnetu z kieszeni kurtki. Na wiosnę podobne czytniki elektronicznych biletów pojawią się na Gubałówce.

Przypomnijmy, że latem Polskie Koleje Linowe zostały sprywatyzowane: ich właścicielem została spółka podhalańskich gmin oraz funduszu inwestycyjnego Mid Europa Partners.

Oficjalne otwarcie sezonu zimowego 2013/14 w Zakopanem planowane jest na weekend 14-15 grudnia. Z tej okazji – jak zachęca PKL na swojej stronie internetowej – „bilety normalne i ulgowe relacji góra-dół na Kasprowy Wierch oraz Gubałówkę będą dostępne w kasach za pół ceny”.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 0

Dodaj komentarz »
 1. Świetna spraw, świetne rozwiązania. Chciałoby się rzec – dlaczego tak późno ta prywatyzacja. Ogólnie jestem kobietą o mocno liberalnych poglądach. Wydaje mi się, że to tylko kolejny przykład na to jak interes w rękach prywatnych rozkwita w porównaniu z zarządzaniem państwowym. Miejmy nadzieję, że doczekamy się w Polsce ośrodka marketingowo porównywalnego z Jasną na Słowacji…

 2. Mam nadzieję, ze jednak nie. Zryte spychaczami zbocza, pocięte wyciągami lasy. W sumie baardzo smutny obraz. Tłum, szybko, szybko, piwo i wino grzane, smród przypalonych kiełbasek. Wariaci na swoich szybkich nartach. „Jestem na nie”.
  PS. Jeżdżę na nartach, chodzę na nartach od 40 lat.

 3. Maly teren narciarski z uciazliwym dojazdem: po co tam sie narciarze pchaja? Sa inne – sliczne miejsca w Polsce. Redaktor pisze o rewolucyjnych innowacjach: kiedys tez takie byly. W 1991 mozna bylo nie stac w kolejce na Gasienicowej kupujac za dewizy, tubylcy za zlocisze stali wsciekajac sie w dlugiej dla rodakow. Moi wspolnarciarze z Niemiec placili w markach, a stali z tubylcami. Wiecej juz nie chcieli odwiedzac Zakopane.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Karol Sawicki
  27 listopada o godz. 18:10
  A pamieta Pan w Szczyrku w GON osobne wejścia dla „fundatorów”, czyli górników z gliwickiego zjednoczenia.
  COS w Szczyrku, będący wlaścicielem kolejki na Skrzyczne, też w tym sezonie zapowiada możliwość zakupu biletów przez internet. Ale tylko zapowiada. Nawet wybudowali nowe krzeselka z Hali Jaworzyny na Skrzyczne. Tylko mam pytanie, jak na Jaworzyne sie dostać. Czy starymi krzeselkami, stojąc w kolejce aż do drogi ?.
  Miały byc krzeselka z Czyrnej na Halę Skrzyczeńską na Malym Skrzycznem. Obiecanki – cacanki, czyli po naszymu – psinco.

 6. Gdzie te czasy, gdy jadąc kolejką na Kasprowy byłem tam jedynym pasażerem. Zdarzyło mi się to dwa razy, przynajmniej jest co wspominać.

 7. Moja jedyna podróż kolejką na Kasprowy odbyła się przed laty w pełnej kabinie i przy kompletnej mgle. Najlepsze było to oczekiwanie na zapowiedziane otwarcie klapy w podłodze, kiedy wszyscy kurczowo łapali się wszelkich uchwytów 😀

 8. Czy nie ma juz innych górek niz Kasprowy ?.Wszyscy go tak uwielbiają. Przyznam bez bicia, że kolejka na Kasprowy nigdy nie jechalem i nie pojadę.

css.php