Koniec kryzysu a ferie 2014

W niektórych biurach podróży ruszyła już sprzedaż ofert na nadchodzącą zimę i wielu touroperatorów zdradza, że – w porównaniu do ostatniego sezonu – idzie wcale nieźle. Żartują, że do klientów dotarły informacje o końcu kryzysu gospodarczego. A że dla sporej części rezerwujących istotne znaczenie mają terminy ferii zimowych ich dzieci, więc warto przypomnieć ich kalendarz na zimę 2013/2014.

Tym razem czas wypoczynku dla uczniów rozciągnie się między aż trzema miesiącami: styczniem, lutym i marcem. Ferie szkolne wyznaczono bowiem między 20 stycznia a 2 marca 2014 roku.

I tak, 20 stycznia ferie zaczynają uczniowie z województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego,
pomorskiego i śląskiego (skończą wypoczywać 2 lutego).

Od 27 stycznia w góry mogą jechać rodziny z dziećmi z Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego (przerwa w tamtejszych szkołach potrwa do 9 lutego).

Z kolei od 3 lutego do 16 lutego potrwa przerwa w Kujawsko-Pomorskiem, Lubuskiem,
Małopolskiem, Świętokrzyskiem, Wielkopolskiem.

Wreszcie między 17 lutego a 2 marca przyjdzie czas wypraw na narty i deskę uczniów (i rodziców) z Dolnośląskiego, Mazowieckiego, Opolskiego, Zachodniopomorskiego.

Oczywiście, jak zawsze ferie zaczynają się w poniedziałek i kończą w niedzielę, w związku z czym czas, który w rzeczywistości można przeznaczyć na wyjazdy zaczyna się dwa dni wcześniej (sobota i niedziela), np. jeśli ferie zaczynają się 20 stycznia, to ostatni dzień w szkole przypada na 17 stycznia.