Polacy potrenują w Australii

Po zgrupowaniach w na lodowcach w Val d’Isere (Pissaillas) i Zillertal (Hintertux) trójka najlepiej rokujących polskich alpejczyków: Kasia Wąsek, Kuba Ilewicz i Piotr Oramus poleciała właśnie pod opieką trenera Piotra Ilewicza na 3,5 – tygodniową wyprawę do Australii. Wyprawę finansuje program TAURON Bachleda Ski (pisałem tu o nim m.in. w notce „Polskie narty na alpejskie szczyty”, 16 lutego 2012 r.). Ekipą opiekuje się Piotr Ilewicz.

Alpejczycy ruszają do Australii

W Australii zima trwa od czerwca do końca sierpnia. Polska ekipa ćwiczyć ma m.in. w znanym ze stosunkowo stromych tras ośrodku Mt. Hotham i położonej niedaleko  Melbourne stacji Mt. Buller. Ponoć panują tam teraz znakomite warunki śniegowe, a temperatury utrzymują się poniżej zera.

Jak zapowiada Katarzyna Wąsek, poza treningami całą trójkę czekają pierwsze starty w sezonie 2013/14. Wezmą tam bowiem udział w dziesięciu zawodach FIS, w tym w sześciu slalomach i czterech gigantach.

Dla niej i Piotra Oramusa będzie to okazja do podwyższenia pozycji w rankingu FIS, zaś Jakub Ilewicz może zdobyć punkty potrzebne do kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Soczi.