Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta

19.06.2012
wtorek

Ferie idą!

19 czerwca 2012, wtorek,

Jako że niektóre biura podróży i linie lotnicze ogłosiły już swoją ofertę na nadchodzący sezon narciarski, warto przypomnieć harmonogram ferii zimowych dla dzieci i młodzieży szkolnej w poszczególnych województwach. Dzięki temu jedni będą mogli wybrać termin rodzinnego wyjazdu na narty (deskę, sanki itd.), a inni – zarezerwować taki termin, w którym stoki będą puste .

I tak, między 14 – 27 stycznia 2013 r. w góry pojechać będą uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Od 21 stycznia do 3 lutego wolne będą miały szkoły w Podlaskiem i Warmińsko-Mazurskiem, a od 28 stycznia do 10 lutego w Dolnośląskiem, Mazowieckiem, Opolskiem i Zachodniopomorskiem.

Wreszcie od 11 do 24 lutego zimowe wakacje mogą planować uczniowie z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego.

PS. Brawo dla resortu edukacji, że tym razem odpowiednio wcześnie podjął i upublicznił decyzję o kalendarzu uczniowskiej przerwy zimowej. Bo komunikat w tej sprawie ministerstwo wydało już w 21 czerwca… ub. roku.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 3

Dodaj komentarz »
 1. Ktoś na blogu pisał o nowej kolejce w Alpbach (przepraszam, ale nie pamiętam kto), i stało się. Od grudnia rusza nowy osrodek narciarski powstaly z połączenia Alpbach i Wildschönau poprzez Schatzberg. W sumie ma być 145 km tras dla wszystkich i 47 wyciągów. Pod względem biznesowym bedzie na pewno sukces, ale czy „rodzinna atmosfera” w Alpbach na tym nie ucierpi?
  http://www.alpbachtal.at/de/winter/skigebiet-alpbachtal
  Bąde tam za miesiąc, zrobie pare fotek i prześlę do Pana Krzysztofa.

 2. Jest jedna zła wiadomość dla miłosników Alpbach, cena sześciodniowego karnetu w wysokim sezonie, czyli praktycznie przez cała zime wzrosła ze 165,50 na 197,- EUR, czyli o 19%.
  Ciekawe o ile zdrożeja noclegi.

 3. Słyszałem o planach połącznie Alpbach i Wildschönau, wysłałem już też tam zestaw pytań z prośbą o szczegóły, wkrótce więc pewnie będę mógł więcej o tym napisać. I też mam nadzieję, że inwestycja ta nie zabije atmosfery Alpbach!
  Na zdjęcia i wieści czekam niecierplwie, bo to jedno z moich ulubionych aplejskich miejsc (i mojego Kuby też, bo m.in. właśnie tam – pod kierunkiem niezapomnianego Pana Big Rudiego – uczył się nart).

css.php