Ferie idą!

Jako że niektóre biura podróży i linie lotnicze ogłosiły już swoją ofertę na nadchodzący sezon narciarski, warto przypomnieć harmonogram ferii zimowych dla dzieci i młodzieży szkolnej w poszczególnych województwach. Dzięki temu jedni będą mogli wybrać termin rodzinnego wyjazdu na narty (deskę, sanki itd.), a inni – zarezerwować taki termin, w którym stoki będą puste .

I tak, między 14 – 27 stycznia 2013 r. w góry pojechać będą uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Od 21 stycznia do 3 lutego wolne będą miały szkoły w Podlaskiem i Warmińsko-Mazurskiem, a od 28 stycznia do 10 lutego w Dolnośląskiem, Mazowieckiem, Opolskiem i Zachodniopomorskiem.

Wreszcie od 11 do 24 lutego zimowe wakacje mogą planować uczniowie z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego oraz śląskiego.

PS. Brawo dla resortu edukacji, że tym razem odpowiednio wcześnie podjął i upublicznił decyzję o kalendarzu uczniowskiej przerwy zimowej. Bo komunikat w tej sprawie ministerstwo wydało już w 21 czerwca… ub. roku.