Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta

15.06.2012
piątek

Wizz Air poleci zimą

15 czerwca 2012, piątek,

Linia Wizz Air ogłosiła rozkład lotów z Polski na sezon zimowy 2012/13. Niektóre połączenia mogą zainteresować narciarzy i snowboardzistów. Podobnie jak nowa oferta tego przewoźnika: pakiety zimowe, w skład których, prócz przelotu, wchodzić ma transport do stacji zimowej, nocleg (standard do wyboru), ubezpieczenie, a niekiedy także skipass.

Wizz Air chce obsługiwać z Polski nadchodzącej zimy aż 69 tras (to najobszerniejsza w dziejach firmy oferta z naszego rynku). Jednak dla narciarzy i deskarzy kluczowe będą połączenia z Bergamo i Barceloną. Z Bergamo łatwo bowiem dostać się do wielu ośrodków we Włoszech (zwłaszcza w Dolomitach i Południowym Tyrolu) i Szwajcarii, zaś ze stolicy Katalonii blisko jest do kurortów w Pirenejach.

Zarówno do Bergamo, jak Barcelony będzie można latać z Warszawy, Poznania, Gdańska i Katowic.
Wizz Air chwali się niskimi cenami swoich połączeń (odpowiednio wcześnie zarezerwowany może ponoć kosztować już 125 zł), choć warto pamiętać o dodatkowych opłatach lotniskowych oraz opłatach za narty i deskę, którą zwyczajowo pobierają tzw. tanie linie lotnicze (w przeciwieństwie do takich przewoźników jak Swiss, Austrian Airlines czy Lufthansa).

Proponuje także kompletne pakiety, w których cena zawiera przelot, transfer, świadczenia hotelowe, ubezpieczenie KL+NNW+BP+AS (Amatorskie Uprawianie Sportów), a niekiedy także skipass. Wśród objętych tą ofertą stacji włoskich są Montecampione, Tonale, Val di Sole, Madesimo i Monterosa (ceny od 2150 do 3390 zł – w zależności od ośrodka i standardu hotelu). W Szwajcarii pakiet dotyczy samego St. Moritz (cena od 3420 zł), zaś w Pirenejach Grandvaliry (cena od 2490) oraz Vallnord (3020 zł) w Księstwie Andory.

Ci, którzy zdecydują się zarezerwować pakiet do 30 czerwca (wystarczy wpłacić 100 złotych pierwszej raty) mogą liczyć na 200 złotych zniżki.

Pytanie, czy przewoźnik lotniczy sprawdzi się jako biuro podróży? I jak zareagują na taką konkurencję touroperatorzy?

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 7

Dodaj komentarz »
 1. Barcelona jest stolica jedynie Katalonii, czy cos przeoczylam

 2. „Ci, którzy zdecydują się zarezerwować pakiet do 30 czerwca (wystarczy wpłacić 100 złotych pierwszej raty) mogą liczyć na 200 złotych zniżki.”
  Dobre. Tylko dla kogo, bo na pewno nie dla rodzin z dziećmi w wieku szkolnym. Kto 30 czerwca wie kiedy będą zimowe wakacje.

 3. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 4. Ramono, masz oczywiście rację. To wszystko przez ten Real :). Już poprawiam.
  Panie Andrzeju, terminy ferii są już znane. Dowodem link od Marii. A dla tych, którzy nie czytają komentarzy dam o tym następną notę :),

 5. Pani Mario, dzięki za link
  Panie Krzysztofie, musze przyznać że jestem pozytywnie zaskoczony naszym Ministerstwem Edukacji.
  „Pytanie, czy przewoźnik lotniczy sprawdzi się jako biuro podróży? ”
  Dziesięć lat temu przeglądalem oferty przewoźnika morskiego, dużej firmy Stena Line, firma ta oferowała domki/apartamenty w Norwegii latem i zimą, w połączeniu z przeprawą promową z Danii. I wychodziło to bardzo korzystnie dla klienta, taki domek na 5 osób w czerwcu lub sierpniu z promem (samochód + 5 osób w obie strony) kosztował od 1500,-PLN/tydzień. Można było wybrać dowolny port w Norwegii, do którego Stena zawijała. Cen zimowych niestety nie pamiętam.
  Pozdrawiam

 6. nalezy chyba kibicowac wizzairowi bo to na prawde przyjazna i tania linia lotnicza. faktycznie trudno w czerwcu planowac wyjazd zimowy, ale co tam te dwie stowy to i tak niewiele porownaniu z laczna cena wypadu na narty

 7. szkoda tylko, że nie są możliwe loty z lotniska w Krakowie, dla mnie to największa niedogodność ale w sumie nie jest to też rzecz najważniejsza, natomiast specjalne pakiety to naprawdę świetna rzecz.

css.php