Południowy Tyrol w kioskach

„Magazyn Południowy Tyrol Zima 2011/2012” z najnowszymi informacjami na temat tego popularnego w Polsce regionu Włoch w kolejne weekendy dołączany będzie do najpopularniejszych gazet – w tym do „Polityki”.

Można w nim przeczytać o nowym, a prostym, pomyśle na poprawę wygody korzystania z kolejek, który wprowadza w nadchodzącym sezonie znana stacja Plan de Corones/Kronplatz. O Paulu Grünerze – właścicielu schroniska z najwyżej położoną zewnątrzną sauną na świecie (na lodowcu Senales/Schnals, czyli 2800 m n.p.m.), a równocześnie „królu knedli” – z nich bowiem słynie prowadzona przez niego restauracja hotelu Goldene Rose w Certosa/ Karthaus na dnie doliny (knedli Paula sam próbowałem – są wyśmienite; zarówno te najbardziej wyszukane, z truflkami czy brzoskwinią, jak najbardziej tradycyjne – ze speckiem czy szpinakiem). O nowym, już piątym, muzeum założonym przez Reinholda Messnera, sławnego wspinacza i najsłynniejszego – oprócz alpejczyka Gustavo Thoeni – ambasadora regionu, tym razem poświęcone ludziom gór. O zaletach kąpieli w kosodrzewinie oraz smaku zupy z siana oferowanych przez hotel Alpina Dolomites w Alpe di Siusi/Selser Alm. O najlepszych południowotyrolskich winach – ze słynnych szczepów schiava/vernatsch, lagrein i gewurtztaminer oraz o Wine Ski Safari, czyli zorganizowanym pierwszy raz minionej wiosny na stokach wokół przepięknej Alta Badia objeździe wysokogórskich schronisk połączonym z degustacją (byłem, jeździłem i… degustowałem – „Alta Badia, czyli narty, wino i … śpiew”, 25 marca b.r.)

Wreszcie o bogatej ofercie dla rodzin (także tymi z dziećmi), możliwościami noclegów i dojazdu.

Jest też konkurs z nagrodą w postaci tygodniowego pobytu w Południowym Tyrolu z przelotem, skipassem, ale i poważnym zadaniem w postaci objechania kilkudziesięciu miejscowych schronisk, spróbowania serwowanych w nich potraw i opisania wrażeń na Facebooku.

Już 15 i 16 października „Magazyn Południowy Tyrol” można znaleźć w „Gazecie Wyborczej” (w województwach mazowieckim, małopolskim i śląskim). Następnie dołączany będzie: 21 października – do miesięcznika Voyage, 2 listopada – do „Polityki” (wydania rozprowadzane w Małopolsce i na Śląsku) i 14 listopada – do „Twojego Stylu” (na Mazowszu). Dostaną go także czytelnicy Magazynu NTN.