Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta

3.10.2011
poniedziałek

Na Słowację (znowu) samolotem

3 października 2011, poniedziałek,

To już kolejny sezon, w którym do słowackich stacji narciarskich będzie można dostać się samolotem.  Na dodatek tym razem już nie tylko z Warszawy, ale i z Trójmiasta.

Od 8 grudnia 2011 r. Eurolot uruchamiają bowiem regularne połączenia lotnicze z Gdańska i Warszawy do Popradu. Samoloty ATR 42 i ATR 72 kursować będą na lotnisko Poprad-Tatry dwa razy w tygodniu – w czwartek i niedzielę.
Ceny biletów w jedną stronę zaczynać się mają od 195 zł. Więcej: przy wykupieniu pakietu pobytowego narciarz i snowboardziści swój sprzęt będą mogli zabrać gratis. Sprzedaż zimowych pakietów narciarskich z przelotem i dodatkowymi usługami ruszyć ma w II połowie października.

Lotnisko Poprad-Tatry znajduje się na wysokości 718 m n.p.m. i należy do najwyżej położonych lotnisk dla samolotów transportowych w Europie Środkowej. Co ważne, leży nieopodal nowego węzła autostradowego łączącego Poprad i Wysokie Tatry z Niskimi Tatrami (Jasna-Chopok). Z Poprad-Tatry do Starego Smokowca jest tylko 8 km, do Tatrzańskiej Łomnicy – 15 km, Strbskiego Plesa – 25 km, zaś do Jasnej, czyli Chopoka w Niskich Tatrach – 65 km.

I tak, w czwartki wylot z lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańska zaplanowany jest na godz. 17.45 (przylot do Popradu o 19.30). Z kolei wylot z Popradu do Gdańska przewidywany jest na godz. 20.00 (samolot dotrze do celu o 21.45).
Czwartkowy lot z Warszawy rozpocznie się o godz. 18.30 (przylot do Popradu o 20.00). Samolot w drogę powrotną wyruszy z Popradu o godz. 20.30 (na Okęciu będzie o 22.00).

W niedziele z Gdańska odlot planowany jest na godz. 14.00 (z przylotem do Popradu o godz. 15.45), a z Popradu do Gdańska o godz. 20.15 (z lądowaniem na lotnisko im. Lecha Wałęsy o godz. 22.00 .
Z Warszawy w niedzielę samolot startował będzie o godz. 18.15 (w Poprad-Tatry  o 19.45). Wylot z Popradu do Warszawy nastąpi o godz. 16.15 z przylotem na lotnisko im. Fryderyka Chopina o 17.45).

Swego czasu między Warszawą a Popradem kursowały zimą samoloty tzw. tanich linii Danube Wing. Uznały jednak, że kierunek nie jest opłacalny. Może się to jednak zmienić, zważywszy na dynamiczny rozwój infrastruktury zimowej za południową granicą Rzeczpospolitej za sprawą inwestycji spółki Tatra Mountain Resorts.

Nie mówiąc o tym, że podróż via Poprad może być dobrym wyjściem dla tych, którzy z Polski centralnej i z Wybrzeża chcą dotrzeć w rodzime Tatry. Wystarczy jedynie, by zarządzający autobusami już obsługującymi na trasie Poprad-Zakopane dostosowali ich rozkład jazdy do kursów samolotów Eurolotu.

PS.
Co też znamienne: jak obliczają eksperci od ruchu turystycznego, już połowa spośród Polaków spędzających wakacje poza granicami kraju korzysta z połączeń lotniczych! Coraz popularniejsze okazują się czartery oferowane przez  biura podróży – zwłaszcza, że cenowo bywają one atrakcyjniejsze od tzw. tanich linii, nie mówiąc o tym, że w pakiecie jest już zwykle transfer do stacji narciarskiej. Polecam choćby przejrzenie propozycji krakowskiego Alpytravel.pl/Otium, które patronuje „W śniegu i po śniegu”. Wystarczy „kliknąć” w baner nad logo tego bloga :).

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 7

Dodaj komentarz »
 1. A nasze lotnisko w Nowym-Targu Podczerwonym. Dlaczego nie możemy
  miec takiego udogodnienia aby poleciec w gory.

 2. Choc nie wybieram sie na Slowacje, to jednak bardzo sie ciesze, ze wyjazd na narty juz nie przypomina slawetnych podrozy „rzeznią” z Warszawy do Zakopanego.

  Chcialbym przypomniec Jasiowi, ze wciaz czekam na jego zdjecia i video z nart. Krytyke przyjąlem z pokorą. Teraz chcialbym sie czegos nauczyc od Jasia.

 3. A w Newsweeku twierdzą, że na narty to najlepiej na Enceladusa
  http://nauka.newsweek.pl/na-narty-na-ksiezyc-saturna,82908,1,1.html

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. @comte

  Lotnisko w Nowym Targu to po prostu kawałek łąki. Nic większego tam nie wyląduje.

 6. Hmmm, co tu dodać?… 😉 — Chyba tylko pas startowy lotniska w Popradzie widziany (latem) z masywu Sławkowskiego Szczytu (2452) – to i kilka okolicznych ujęć 🙂

  [Choć b. lubię narty – szkoda mi lata ;)]

 7. Tak naprawdę w sezonie 2010/2011 połączenia z Polską nie były realizowane.
  Więc połączenie rusza po rocznej przerwie. Oczywiście fajnie, że będzie choć cena 400 zł za przelot w dwie strony jest mało atrakcyjna.

 8. Zgadza się: tzw. samoloty tzw. taniej linii Danube Wings latały z Warszawy do Popradu w sezonie zimowym 2009/2010. Rok później do tej trasy przymierzał się LOT, ale decyzja nie zapadła. A teraz odważył się Eurolot. Zaś co do ceny, to – na przykład – pociąg z Gdańska do Krakowa kosztuje niemal 200 złotych w jedną stronę, a potem trzeba przecież jeszcze tłuc się Zakopianką autobusem lub autem. W sumie podróż na Słowację zabierze minimum 12 godzin. Samolotem tyle samo mniej więcej zakosztuje, a potrwa w sumie ok. 3 godzin.

css.php