Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta

20.09.2011
wtorek

Kadra ostrzy w Intersporcie

20 września 2011, wtorek,

Polski Związek Narciarski i sieć Intersport popisały umowę o serwisowaniu alpejskiej i skicrossowej kadry narodowej. Intersport będzie też dbał o sprzęt wybijających się narciarzy innych specjalności – m.in. freeride’u. Przedsięwzięcie autoryzuje światowej sławy szwajcarska firma Montana.

Montana Polska od dawna serwisowała zawodników skicrossu i w środowisku zyskała dobrą opinię. Równocześnie Intersport postawił ostatnio w swoim serwisie super nowoczesną maszynę Montama Snow Challenge, identyczną z używanymi przez czołówkę alpejskiego Pucharu Świata – opowiada Tomasz Osuchowski z Montana Poland.

Montana Snow Challenge

By zaspokoić wymagania sportu wyczynowego urządzenie wyposażone jest w program, umożliwiający tworzenie struktur ślizgów idealnie dopasowanych do warunków śniegowych i konkurencji. Zola narty dzielona jest nie – jak dotychczas – na cztery segmenty, lecz aż na osiem pól, co znacząco poprawia dokładność odwzorowywania struktury ślizgu.

Montana Snow Challenge pozwala także na ostrzenie krawędzi bocznych metodą Race Finish i ich tuning ze zmiennym kątem podcięcia (tzw. radial tuning).

Maszyna została zainstalowana – pod nadzorem specjalistów ze Szwajcarii – w Intersport „Zakopianka” w Krakowie.

W zamian za możliwość wykonywania tam pełnego serwisu swojego sprzętu zawodnicy i zawodniczki z alpejskiej i skicrossowej kadry Polski użyczą swojego wizerunku w katalogu Intersportu oraz na plakatach, stronie internetowej i Facebooku tej firmy.

Tomasz Osuchowski tłumaczy:  – Intersport „Zakopianka” w Krakowie uzyskał status oficjalnego serwisanta kadry. Pieczę nad nim mają Montana Szwajcaria i Montana Polska. Został wyposażony także w maszynę do smarowania bezstykowego na podczerwień Wax Future, co polega, w uproszczeniu, na tym, że „żelazko” rozprowadzające smar nie musi jeździć bezpośrednio po ślizgu. Nad nartą przesuwa się bowiem automatycznie – w określonych programach impulsowych – lampa, która wygrzewa zolę i pozwala na odpowiednio głęboką jej penetrację przez smar. Są tam wreszcie urządzenia do wygrzewania wkładów i tzw. odbarczania butów, co poprawia komfort i precyzję jazdy.

Intersport „Zakopianka” dysponuje także urządzeniem diagnostycznym do wiazań Montana Jetbond.

Jednocześnie Intersport podpisał indywidualne umowy o serwisowaniu mistrzów innych dyscyplin narciarskich,  Reguła jest podobna: użyczą oni   swojego wizerunku w zamian za serwisowanie sprzętu na maszynach Montany w Intersporcie. A chodzi o takie sławy jak Jędrzej Dobrowolski, rekordzista Polski w konkurencjach szybkościowych ((na nartach przekracza 200 km/h), Karolina Klimek – niegdyś jedna z czołowych alpejek, a ostatnio odnosząca sukcesy także we freeridzie, Wojciech Szczepanik, również świetny alpejczyk, ale też zwycięzca zawodów Red Bull, Jan Krzysztof – od lat lider rodzimego Freestyle, pretendent olimpijski i wreszcie Andrzej Osuchowski – zdobywca czwartego miejsca w Jasna Adrenaline Freeride World Quolifier (czyli kwalifikacjach do Freeride World Tour – freeride’owego odpowiednika Pucharu Świata).

Co ważne: na Montana Snow Challenge serwisowane będą także narty pozostałych klientów Intersport „Zakopianka”. Tym samym każdy narciarz może zamówić sobie wykonanie zawodniczej struktury ślizgów, zlecić smarowanie na podczerwień czy odbarczenie butów.

A do 30 września w serwisach narciarskich i snowboardowych Intersportu ceny są obniżone o połowę!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 9

Dodaj komentarz »
 1. Witam wszystkich i gorąco zachęcam aby włączyć się Kampanię Społeczną STOP JEDYNKOM, której inicjatorami są studenci i absolwenci Instytutu Politologii Uniwersytetu Pedagogicznego!

  Akcja ta jest już szeroko opisywana przez różnorakie media, ale krótko przypomnę na czym polega:

  To protest przeciwko partyjnemu dyktatowi, który powoduje, że większość mandatów poselskich jest obsadzona jeszcze przed wyborami. Partie polityczne ustalając kolejność na swoich listach wyborczych sprowadzają tym samym wyborców do roli marionetek.

  Dlatego:
  1. Nie będziemy głosować na kandydatów z numerem 1 na liście ponieważ swoją pozycję (i miejsce w Sejmie) zawdzięczają wpływom w partii, a nie wyborcom.
  2. Nie będziemy głosować na kandydatów do Sejmu, którzy już pełnili mandat parlamentarny ponieważ wciąż przybywa nam posłów, senatorów, radnych i wójtów, którzy nie potrafią rozstać się z władzą.
  3. Nie będziemy głosować na kandydatów w wieku emerytalnym (60/65). Powinni w Sejmie zrobić miejsce innym, tym bardziej że sami uchwalonymi ustawami utrudniają pracę osobom w wieku emerytalnym.
  Popieramy kandydatów młodych, którzy dotąd nie pełnili funkcji w parlamencie i obecnie nie startują do Sejmu z pierwszego miejsca. Głosuj, na którą partię chcesz, ale nie pozwól sobą manipulować! Nie popieraj ,,jedynek”! Możemy zrobić im STOP!!!

  http://www.stopjedynkom.pl

 2. Kolego „Stop..”, prosze nie mieszajmy sportu z polityką, przez małe „p”, Wpis agitujacy powinien być z tego blogu wyciety.
  Pozdrawiam.

 3. Dolaczam sie do prosby o wycinanie polityki z tego blogu. Ja daje wyraz swoim politycznym przekonaniom na innych blogach. Ten blog powinien nas laczyc, a nie dzielic. Pozdrawiam.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Pełna zgoda! Jako autor prosiłbym czytelników o unikanie tu polityki. Wprawdzie w akcji kolegi Stop nie chodzi o wspieranie czy atakowanie konkretnej partii, lecz raczej przeciwdziałanie pewnemu mechanizmowi politycznemu, a więc można mówić, że ma charakter obywatelski, ale tu piszmy lepiej o zimie, nartach, desce, śniegu, jedzeniu, winie i innych przyjemnościach. O polityce zaś tylko wtedy, gdy władza podejmuje jakieś decyzje związane z naszym hobby,
  Rezerwuje sobie na przyszłość możliwość usuwania wpisów nie spełniających tej zasady, dobrze?

 6. Panie Krzysztofie , jestem za.

 7. Nie mam nic do powiedzenia na temat maszyn smarujacych narty… Wiec wpisalem sie na temat promienia w przed-poprzednim temacie.

 8. Pingback: Prestashop Templates

 9. Pingback: Business Card Design

 10. Karolina Klimek – niegdyś jedna z czołowych alpejek— hahhah to jakiś zart ?

css.php