Kadra ostrzy w Intersporcie

Polski Związek Narciarski i sieć Intersport popisały umowę o serwisowaniu alpejskiej i skicrossowej kadry narodowej. Intersport będzie też dbał o sprzęt wybijających się narciarzy innych specjalności – m.in. freeride’u. Przedsięwzięcie autoryzuje światowej sławy szwajcarska firma Montana.

Montana Polska od dawna serwisowała zawodników skicrossu i w środowisku zyskała dobrą opinię. Równocześnie Intersport postawił ostatnio w swoim serwisie super nowoczesną maszynę Montama Snow Challenge, identyczną z używanymi przez czołówkę alpejskiego Pucharu Świata – opowiada Tomasz Osuchowski z Montana Poland.

Montana Snow Challenge

By zaspokoić wymagania sportu wyczynowego urządzenie wyposażone jest w program, umożliwiający tworzenie struktur ślizgów idealnie dopasowanych do warunków śniegowych i konkurencji. Zola narty dzielona jest nie – jak dotychczas – na cztery segmenty, lecz aż na osiem pól, co znacząco poprawia dokładność odwzorowywania struktury ślizgu.

Montana Snow Challenge pozwala także na ostrzenie krawędzi bocznych metodą Race Finish i ich tuning ze zmiennym kątem podcięcia (tzw. radial tuning).

Maszyna została zainstalowana – pod nadzorem specjalistów ze Szwajcarii – w Intersport „Zakopianka” w Krakowie.

W zamian za możliwość wykonywania tam pełnego serwisu swojego sprzętu zawodnicy i zawodniczki z alpejskiej i skicrossowej kadry Polski użyczą swojego wizerunku w katalogu Intersportu oraz na plakatach, stronie internetowej i Facebooku tej firmy.

Tomasz Osuchowski tłumaczy:  – Intersport „Zakopianka” w Krakowie uzyskał status oficjalnego serwisanta kadry. Pieczę nad nim mają Montana Szwajcaria i Montana Polska. Został wyposażony także w maszynę do smarowania bezstykowego na podczerwień Wax Future, co polega, w uproszczeniu, na tym, że „żelazko” rozprowadzające smar nie musi jeździć bezpośrednio po ślizgu. Nad nartą przesuwa się bowiem automatycznie – w określonych programach impulsowych – lampa, która wygrzewa zolę i pozwala na odpowiednio głęboką jej penetrację przez smar. Są tam wreszcie urządzenia do wygrzewania wkładów i tzw. odbarczania butów, co poprawia komfort i precyzję jazdy.

Intersport „Zakopianka” dysponuje także urządzeniem diagnostycznym do wiazań Montana Jetbond.

Jednocześnie Intersport podpisał indywidualne umowy o serwisowaniu mistrzów innych dyscyplin narciarskich,  Reguła jest podobna: użyczą oni   swojego wizerunku w zamian za serwisowanie sprzętu na maszynach Montany w Intersporcie. A chodzi o takie sławy jak Jędrzej Dobrowolski, rekordzista Polski w konkurencjach szybkościowych ((na nartach przekracza 200 km/h), Karolina Klimek – niegdyś jedna z czołowych alpejek, a ostatnio odnosząca sukcesy także we freeridzie, Wojciech Szczepanik, również świetny alpejczyk, ale też zwycięzca zawodów Red Bull, Jan Krzysztof – od lat lider rodzimego Freestyle, pretendent olimpijski i wreszcie Andrzej Osuchowski – zdobywca czwartego miejsca w Jasna Adrenaline Freeride World Quolifier (czyli kwalifikacjach do Freeride World Tour – freeride’owego odpowiednika Pucharu Świata).

Co ważne: na Montana Snow Challenge serwisowane będą także narty pozostałych klientów Intersport „Zakopianka”. Tym samym każdy narciarz może zamówić sobie wykonanie zawodniczej struktury ślizgów, zlecić smarowanie na podczerwień czy odbarczenie butów.

A do 30 września w serwisach narciarskich i snowboardowych Intersportu ceny są obniżone o połowę!