NTN już jest!

Do magazynu „Niezależny Test Narciarski Snow & More” 2010/11 powinni zajrzeć nie tylko ci, którzy noszą się z zamiarem kupna w tym sezonie nowych nart, ale i ci, którzy lubią wiedzieć nieco więcej o swojej pasji.

Oczywiście, w piśmie tradycyjnie już zamieszczono wyniki testów rozmaitych rodzajów nart – od race’owych i freeride’owych po przeznaczone dla początkujących narciarzy i narciarek, a eksperci sprawdzili 384 modele!

 

Ale prócz precyzyjnych opisów propozycji najlepszych firm  na sezon 2010/11 w „Snow & More” można także, na przykład, poczytać:

  • o kontuzjach kolan i innych urazach w narciarskie alpejskim (dr Andrzej Mioduszewski, ortopeda i traumatolog, opisuje obecny stan wiedzy medycyny sportowej na temat ich przyczyn i sposobów leczenia)
  •  analizę techniki Lindsey Vonn, 26-letniej gwiazdy amerykańskiego narciarstwa (trzy wygrane z rzędu Wielkie Kryształowe Kule oraz sześć medali zdobytych na igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata)
  • historię „dziewczyn Lange’a” – czyli opowieść o bohaterkach promocji kolekcji damskiej tej znanej firmy (m.in. jako pierwsza do produkcji butów narciarskich użyła tworzyw sztucznych)
  • relacje z wypraw narciarskich: do austriackich stacji Nassfeld i Heiligenblut (tu z udziałem czołówki polskich freeriderów: Andrzeja Osuchowskiego, Wojciecha Szczepanika i Piotra Węcławowicza), ale też na Ukrainę (do Bukovela, jednego z najnowszych i najciekawszych tamtejszych ośrodków zimowych) oraz do Norwegii (autorstwa Piotra Gąsiorowskiego, również jednego z najlepszych rodzimych freeriderów).
  • opis słynnej trasy zjazdowej Kandahar w Garmisch-Partenkirchen, na której w lutym 2011 r. odbędą się niektóre konkurencje alpejskich Mistrzostw Świata
  • reportaż z fabryki słynnych szwajcarskich nart Stöckli – do dziś w dużej mierze produkowanych ręcznie (i z założenia w ilości nie więcej niż 50 tys. sztuk na sezon).

Dwutomowe (!) wydawnictwo można kupić w sieci Empik, sklepach Ski Team oraz Pol-Ski Sport, zamówić na stronie internetowej NTN Snow & More (pismo kosztuje 35 zł, wysyłka gratis) bądź przejrzeć tam za darmo.