Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta

24.11.2010
środa

Kije dla dam

24 listopada 2010, środa,

Narty, buty i gogle przeznaczone specjalnie dla kobiet stały się już w branży sprzętu sportowego standardem. Okazuje się, że specjalnie dla pań można zaprojektować także kijki. Ofertę taką ma w tym sezonie nie byle kto, bo Kerma – było nie było jeden z najsłynniejszych producentów kijów narciarskich.

Damskie konstrukcje nart uzasadniane są innym rozłożeniem środka ciężkości oraz mniejszą zwykle siłą wkładaną w jazdę przez panie. Z kolei modele butów serii „L” (od ladies) charakteryzują się zwłaszcza dostosowaną do kształtu damskiej stopy budową wkładek oraz mniejszą twardością skorupy (tzw. flexem), a czasem też łatwiejszym w obsłudze systemem klamer i innymi patentami poprawiającymi wygodę użytkowania. Detale wynikające z anatomii (no i mody) tyczą również damskich gogli.

Podobnej argumentacji używa Kerma (wchodząca dziś w skład grupy Rossignola) odnośnie kijków. Firma przekonuje, że narciarki nie tylko potrzebują zwykle krótszych kijów, ale też wolą, by były one lżejsze. To dlatego przeprojektowano tubę kijka. Ale największe różnice dotyczą rękojeści: otóż w trosce o ergonomię są one w damskich Kermach cieńsze i krótsze oraz wykonane z bardziej miękkich materiałów niż w modelach męskich.

Damskie kije Attraxion G 20 sygnowane przez Rossignola

W ślad ze Kermą poszedł zresztą sam Rossignol – w kierowanej do kobiet linii Attraxion zaproponował także spcejalne damskie kije Attraxtion G 20. Sam kijek wykonany jest z włókna szklanego (choć oczywiście ze stalową końcówką), a uchwyt jest odpowiednio modelowany.

Sądząc po tym, jak szybko panie przekonały się do specjalnie dla nich stworzonych nart i butów, także damskie kijki znajdą zbyt. Na ich sukces wpłynie też pewnie fakt, że coraz powszechniejsze staje się korzystanie z wypożyczalni, a te starają się kusić klientów m.in. wszelkimi nowościami.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. No ładnie. Niedługo, jak tak dalej pójdzie, stworzą nam specjalne wyciągi, żeby przypadkiem nie było nam zbyt niewygodnie, i specjalne trasy w trosce o naszą kruchą budowę 🙂

css.php