Może na mistrzostwa świata?

Polscy fani narciarstwa alpejskiego będą mieć w nadchodzącym sezonie niebywałą okazję: oto mistrzostwa świata 2011 rozgrywane będą całkiem niedaleko, bo w Garmisch-Partenkirchen. 

A przecież miejscowość ta leży niewiele ponad 750 km od przejścia granicznego w Zgorzelcu. Dojazd do Zgorzelca jest już całkiem niezły (w każdym razie z Krakowa, Katowic, Opola czy Wrocławia jedzie się tam cały czas autostradą). Potem na kibiców czekają świetne autostrady niemieckie – i już będą mogli oglądać w akcji najlepszych zjazdowców i slalomistów świata.

Zawody odbywać się będą od 7 do 20 lutego 2011 r. Większość konkurencji rozegrana zostanie na słynnej trasie Kandahar. Jedynie slalomiści ścigać się mają na Gudiberg Arena (tam też odbędzie się ceremonia otwarcia mistrzostw).

 Trasa biegu zjazdowego Kandahar

Szczegółowy program zawodów można znaleźć na oficjalnej stronie GAP 2011. Tu więc tylko kilka najważniejszych dat. I tak, biegi zjazdowe rozegrane zostaną w sobotę 12 lutego (mężczyźni) i niedzielę 13-tego (kobiety). Giganty: 17 lutego (kobiety) i 18-tego (mężczyźni). Wreszcie slalomy: w sobotę 19 lutego (kobiety) i niedzielę 20-tego (mężczyźni).

Na stronie GAP 2011 można też już rezerwować bilety na poszczególne konkurencje. Przykładowo wejściówka na najbardziej widowiskową konkurencję, czyli bieg zjazdowy mężczyzn na trybunę główną kosztuje 129 euro, zaś na galerie boczne od 55 do 29 euro.

 Jeden z trudnych fragmentów trasy zjazdu Kandahar

Zawody odbywać się będą pod hasłem „Jesteśmy wielką rodziną”, a głównymi bohaterami kampanii promocyjnej są członkowie niemieckiej kadry narodowej.