Śnieg jest też w Trentino

„Po północnej stronie Alp są problemy ze śniegiem, ale w naszych Dolomitach zima w pełni. Stoki są cudnie ośnieżone – na potwierdzenie czego ślę świeżo wykonane fotki” – pisze z włoskiego Trentino Fabio Gerola (wielki znawca i entuzjasta tego regionu, odpowiedzialny za informacje o nim w mediach).

Dzięki obfitym opadom w połowie grudnia w całym regionie Dolomitów i pracy ekip czuwających nad przygotowaniem stoków udało się utrzymać dobre warunki do jazdy na nartach. Na przełomie roku odnotowano wprawdzie temperatury powyżej średniej sezonowej, ale kolejne opady śniegu przed tygodniem spowodowały, że warunki na stokach Trentino, a więc choćby w słynnej Madonnie di Campiglio czy na zboczach obszaru Folgarida-Marilleva, są nadal wyśmienite. Otwartych jest 100 proc. tras zjazdowych, działają wszystkie wyciągi.

Na dodatek w najbliższych dniach spodziewany jest spadek temperatur i zapowiadane są następne opady.

Wpływ na stan stoków ma także systematyczna modernizacja systemów naśnieżania w ośrodkach regionu (wprowadzanie tzw. sieci kapilarnych, budowa sztucznych zbiorników na wodę itd.).

Poprzez kamery rozmieszczone w poszczególnych ośrodkach aktualną sytuację na stokach można śledzić na specjalnej stronie internetowej.

A oto kilka z pakietu zdjęć przysłanych przez Fabio (ich autorem jest Paolo Bisti-Luconi):