Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta

16.04.2020
czwartek

Pomaga też polska Majesty

16 kwietnia 2020, czwartek,

W ubiegłym tygodniu gdyńska firma Majesty, znana głównie z przednich nart freeride’owych, przekazała lokalnej stacji pogotowania pakiet gogli do ochrony osobistej ratowników medycznych.

„To był tylko mały akt dobroci. Zachęcamy wszystkie firmy do zaangażowania lokalnego i pomocy. Razem zmienimy świat” – piszą szefowie Majesty. Gogle zostały wyposażone w szybki odpowiednie do warunków, w jakich pracują ratownicy.

Do daru dołączyli też list z podziękowaniem dla medyków. „Normalnie [gogle te] służą do jazdy na nartach, ale teraz są ważniejsze sprawy” – podkreślili.

Majesty to znany w branży freeskiingowej na całym świecie producent nart do jazdy terenowej (freeride’u, skitouru i freestyle’u), a ostatnio także allmountain. Wytwarzane są w oparciu o własne technologie. Majesty swoją marką sygnuje także wiązania, kije i odzież sportową – oraz właśnie gogle.

Przypomnijmy, że to na nartach Majesty Zuza Witych wywalczyła niedawno tytuł freeride’owej mistrzyni Europy, wygrywając cykl zawodów Freeride World Qualifier. Tym samym weszła do światowej elity tej dyscypliny i w przyszłym sezonie będzie mogła wystartować w nieoficjalnych mistrzostwach świata w jeździe ekstremalnej, czyli Freeride World Tour.

Sukces Zuzy (o którym szerzej już tu pisałem) można uznać za jedno z największych osiągnięć rodzimego narciarstwa ostatnich dekad.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop
css.php