TMR ma lodowiec!

Zarejestrowana na Słowacji spółka Tatry Mountain Resorts a.s., prócz m.in. Chopoka i części stoków w Szczyrku, będzie od przyszłego sezonu właścicielem infrastruktury narciarskiej na austriackim lodowcu Mölltaler.

TMR podpisała właśnie umowę kupna 100 proc. udziałów w spółce Mölltaler Gletscherbahnen Gesellschaft mbH & CO KG, dotychczasowego właściciela i zarządcy stacji zimowych na Mölltaler Gletscher i Ankogel Mallnitz. Przypomnijmy: Mölltaler Gletscher to jedyny udostępniany narciarzom lodowiec Karyntii. Wyciągami można tam dotrzeć na 3122 m n.p.m., a trasy są otwarte także w lecie.Gospodarze chwalą się, że w środku zimy pokrywa śniegu sięga 4,5 metra.Z kolei leżące 20 km od lodowca Ankogel Mallnitz szczyci się rozległymi terenami narciarskimi powyżej linii lasu oraz faktem, że jest częścią parku narodowego Wysokich Taurów.

Zarejestrowana na Słowacji spółka już w minionym sezonie oferowała karnety na kolejki w obu ośrodkach w ramach swojego systemu sprzedaży internetowej GOPASS.

Teraz, już jako właściciel, zamierza unowocześnić infrastrukturę stacji – m.in. planuje w najbliższych trzech latach zastąpić kolejkę linową na lodowcu konstrukcją odporniejszą na silny wiatr. Zamierza też wykorzystać fakt, że Mölltaler jest jednym z najdłużej czynnych w ciągu roku austriackich lodowców narciarskich (sezon trwa tam nawet 10 miesięcy). Jest więc idealnym miejscem na treningi dla klubów i reprezentacji alpejskich. Może być także uzupełnieniem krócej siłą rzeczy działających ośrodków TMR na Słowacji (m.in. w Jasnej, Tatrzańskiej Łomnicy, Starym Smokowcu i Szczyrbskim Plesie), w Polsce (Szczyrkowski Ośrodek Narciarski) i Czechach (Szpindlerowy Młyn) – zwłaszcza że nadal objęty będzie oczywiście systemem lojalnościowych GOPASS. Klienci TMR będą mogli na karyntyjskim lodowcu dużo wcześniej zaczynać sezon i później go kończyć.

Skądinąd program GOPASS ma najbliższej zimy prócz skipassów i wejściówek na baseny termalne objąć niektóre restauracje i sklepy sportowe w ośrodkach TMR.