Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta

3.10.2018
środa

Ruszyły lodowce nad Sölden

3 października 2018, środa,

Rozpoczął się sezon zimowy 2018/19 na znanej tyrolskiej dolinie Ötztal.

W środę z samego rana, bo już o godzinie 8.oo, otwarto trasę nr 32 na górującym nad Sölden lodowcu Rettenbach. Obsługiwać ją też zaczął docierakjący na 3248 m n.p.m. wyciąg orczykowy Karleskogl (oraz oczywiście gondole Schwarze Schneide I i II, którymi można na lodowiec dostać się z parkingu na poziomie 2674 m.). W piątek ruszyć ma kolejny wyciąg (Seiterjöchl) i udostępniona dwie kolejne trasy (nr  33 i 34).

Stacja przygotowuje się do tradycyjnego już tam wydarzenia – czyli pierwszych w sezonie zawodów Pucharu Świata. Rozgrywany od kilku lat pod koniec października na Rettenbach właśnie gigant uchodzi za oficjalną inaugurację alpejskiego cyklu pucharowego (są tacy, którzy mówią o „alpejskiem cyrku”). W tym roku kobiety zmierzą się w sobotę 26 października, a dzień później wystartują mężczyźni.

Z kolei 15 listopada ruszą wyciągi w drugiej ważnej stacji rejonu Ötztal – położonych na samym krańcu doliny (a moim zdaniem ciekawszych narciarsko, a mniej zatłoczonych) Obergurgl/Hochgurgl. Nie bez powodu stacja ta zwana jest Diamentem Alp.

PS Więcej o obu miejscach pisałem m.in. w przewodniku „Tyrol. Serce Alp”.

 

 

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop
css.php