W Zillertal też nadchodzi zima

Oto kolejna (poprzednie tu) porcja wieści o inwestycjach szykowanych na najbliższy sezon przez stacje narciarskie Tyrolu.

W Zillertal zimę widać nie tylko na otwartym dla narciarzy okrągły rok lodowcu Hintertux (działa tam obecnie 10 wyciągów obsługujących 18 km tras). Oto Mayrhofen, jeden z najważniejszych (i najsłynniejszych) ośrodków samej doliny, informuje, że na poprawę infrastruktury na nadchodzącą zimę wydał 18 mln euro. Najwięcej poszło na budowę gondoli, która połączy okolice i tak wysoko położonego (na 1490 m n.p.m.) przysiółka Mösl w Hippach z inną tamtejszą gondolą – Horbergbahn (wszystko w rejonie Action Mountain Penken). Ma zabierać do każdego z wagoników dziesięciu pasażerów i ruszyć w grudniu. Następne 2,7 mln euro zostało przeznaczone na wytyczenie w okolicy dodatkowych 1,2 km tras o łącznej powierzchni 6 ha.

Wizualizacja dolnej i górnej stacji gondoli Möslbahn w Mayrhofen (Tirol Werbung)

Z kolei w obszarze Zillertal Arena, największym obszarze narciarskim doliny, w okolicy Gerlos także w grudniu ruszyć ma sześcioosobowy wyciąg krzesełkowy Larmach. Przewiezie 2800 osób na godzinę.

Cdn.