Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta

16.11.2017
czwartek

Dzieciaki (z Sądecczyzny) na stok!

16 listopada 2017, czwartek,

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla rozpoczyna trzecią już edycję programu zwanego S-COOL KARNET.

Celem wymyślonego w 2015 r. przedsięwzięcia jest propagowania narciarstwa (a w efekcie sportowego i po prostu zdrowego stylu życia) wśród najmłodszych mieszkańców Beskidu Sądeckiego. Pomysł jest prosty: uczniowie szkół, które zadeklarują udział w akcji, mogą kupić specjalny karnet na kolejki i wyciągi Dwóch Dolin. Jest on dużo tańszy niż nawet ulgowy skipass – minionej zimy 3 godziny jazdy z karnetem S-COOL kosztowały 15 zł. Szkoły mogą ponadto organizować na stokach stacji lekcje wychowania fizycznego. Co ważne, dzieci na podstawie legitymacji szkolnej mogą korzystać ze S-COOL także wtedy, gdy jeżdżą w Dwóch Dolinach prywatnie – już poza zajęciami szkolnymi.

S-COOL KARNET jest dostępny przez cały sezon, a oferta kierowana do wszystkich typów szkół: od podstawówek przez gimnazja po licea i technika. Łącznie z inicjatywy skorzystało jak dotąd 15 szkół regionu. Tylko minionej zimy wśród uczniów regionu rozprowadzono około 2 tys. karnetów.

Dla dzieci ważne jest i to, że mogą sprawdzić swoje umiejętności podczas miejscowych Igrzysk o Puchar burmistrza Piwnicznej-Zdroju.

*

Inicjatywa wydaje się w Polsce pionierska. Tymczasem w Alpach chociażby widok czy to całych klas, czy też grup dzieci z lokalnych klubów narciarskich jeżdżących – i to świetnie! – w każdej praktycznie stacji jest codziennością. I świetnym sposobem na nie tylko zdrowe i usportowione społeczeństwo, ale też dla niektórych wyczynowe już wyniki czy zdobycie atrakcyjnego fachu w okołonarciarskich branżach.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
 1. Pomysl dobry, tylko czy u nas wszystko musi być albo : Narodowe, albo jakaś nowomowa ? S-COOL, czy nie można normalnej nazwy wymyśleć ?
  W Szczyrku na Bałym Krzyżu od jutra rusza sezon.
  W Sudetach na Czarnej Górze też ruszają, Czesi przygotowali 3 km tras.
  Natomiast radzę uważać w beskidzkich schroniskach :
  http://bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7,88025,22661353,w-schroniskach-gina-buty-do-gorskich-wedrowek.html
  Wyjątkowa podłość.

css.php