Test na Kasprowym

Na Kasprowym Wierchu ruszyło (oczywiście najwyżej położone w Polsce) centrum testowe nart zjazdowych. Na dodatek do sprawdzenia sprzętu przygotowana jest trasa slalomowa.

Do dyspozycji są modele z kolekcji firm Rossignol i Dynastar – i to już na sezon 2017/18!image21487748928Przykładowo można więc spróbować jazdy na racingowych (rekomendowanych przez zawodników Pucharu Świata) Rossignolach Hero Master (R21 WC)/SPX14TE o promieniu skrętu 18 m, na Hero FIS SL (R21WC)SPX12RKF z szybką inicjacją skrętu, świetnym trzymaniem na lodzie i dynamicznym sterowaniem oraz na Hero FIS GS (R21 RAC)SPX12 R – wyczynowych „gigantkach” o radiusie 25 m.

Są jednak też eksperckie Hero Elite LT TI/SPX12 o promieniu skrętu 13 m, doskonałym trzymaniu przy dużej prędkości, ale i łatwej inicjacji skrętu lub sportowe, ale – jak zapewniają producenci – „wszechstronne i przyjazne” Hero AT CARBON/IX z pomagającą w rozpoczęciu skrętu technologią Prop-Tech i o promieniu skrętu 14 m.

Z Dynastarów polecane są eksperckie Speedzone 10 lub Speedzone 16 – oba modele wyposażone w tzw. aktywne zawieszenie Powerdrive, które ma tłumić drgania i zapewniać pewne trzymanie krawędzi. Panie mogą zaś spróbować Intense 12 – również z systemem Powerddrive, ale też m.in. z bardzo lekkim rdzeniem i promieniem skrętu 15 m.

Zwłaszcza sportowe modele warto wypróbować na trasie slalomu giganta ustawianej w Kotle Gąsienicowym – nie dość, że specjalnie przygotowywanej, to jeszcze pozwalającej na pomiar czasu.

Z kolei po opadach warto sięgnąć Rossignole Super 7 HD/SPX 12 DUAL z rockerem z przodu i z tyłu i konstrukcją z siatki z włókna węglowego Carbon Alloy Matrix.

Dwie godziny testowania kosztują 30 złotych, a wypożyczenie nart na cały dzień (od godziny 9.00 do 15.00) – 60 zł. Z trasy slalomu można zaś korzystać bez żadnych opłat.

Inicjatywa jest wspólnym przedsięwzięciem Polskich Kolei Linowych i firmy Rossignol.