Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta

24.12.2016
sobota

Święta na stokach PKL

24 grudnia 2016, sobota,

Choć z naturalnym śniegiem szału znowu nie ma, w święta będzie można także w rodzimych górach spróbować nart. Między innymi kolejne swoje wyciągi i stoki chcą otworzyć Polskie Koleje Linowe.

I tak, czynne być mają wszystkie już trasy Jaworzyny Krynickiej (do tej pory otwartych było pięć tras, jednak dzięki ujemnym temperaturom można było dośnieżyć także pozostałe). Pokrywa śnieżna wynosi w efekcie od 40 do 90 cm, a kolejki i wyciągi mają kursować od 9.00 do 18.00.

W Zakopanem można jeździć na tzw. Górnej Polanie Gubałówki i w snowparku Goobaya (pracuje tam orczyk, a na sam szczyt kursuje kolej linowo-terenowa).

W Szczawnicy otwarte zostaną trasy na Szafranówce i rodzinna Palenica II. W okresie świątecznym tamtejsze krzesła i orczyki będą pracować od godz. 9 do 19.30.

W Międzybrodziu Żywieckim będzie można korzystać z orczyka i trasy na Górnej Polanie Góry Żar (jest tam do 50 cm śniegu bardzo dobrej ponoć jakości).

W Zawoi działać ma wyciąg na Mosorny Groń oraz obsługiwana przezeń „czerwona” trasa FIS o długości ponad 1400 m. Leży na niej od 30-60 cm śniegu, a dzięki sztucznemu oświetleniu będzie można jeździć nawet wieczorem (krzesełka powinny być czynne od godz. 9 do 20)!

Oczywiście, prócz stacji PKL pracę zapowiada także wiele innych ośrodków. Przykładowo: czynne mają być wszystkie oświetlone trasy Dwóch Dolin koło Wierchomli (Wierchomla I, Szczawnik I, Stonoga, Polanki, Toczek) – a to dlatego, że można je wtedy udostępniać aż do godz. 21.

Dobrych świąt zatem!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. Powoli jak żółw ociężale ruszyła maszyna po szynach ospale.

  2. W Szczyrku na stoku Beskidka w Biłej, wczoraj otwarto nowy/stary ośrodek z kanapą szescioosobową, z nasnieżaniem możliwym przy dodatniej temperaturze, oraz z magazynami śniegu.
    http://beskidsportarena.pl/urzadzenia-i-technologie/

css.php