Śnieg na Narodowym

Już za dwa tygodnie wszyscy, którzy lubią sporty zimowe, będą mogli na Stadionie Narodowym w Warszawie przekonać się, jakie atrakcje czekają ich w najbliższym sezonie.

Wedle legendarnych już sondaży CBOS aż 4 miliony rodaków deklarują, że jeżdżą na nartach. Ponoć w samej stolicy chlubi się tym ponad 200 tys. mieszkańców. Nic dziwnego, że właśnie w Warszawie chcą się przedstawić stacje zimowe, a producenci sprzętu – pokazać najnowsze modele nart, desek snowboardowych, butów, wiązań oraz oczywiście stosownej odzieży.snow espoOkazją do takiej prezentacji będą ogólnodostępne (a nie tylko branżowe) targi Snow Expo, które odbędą się 22 i 23 października na stadionie PGE Narodowym.

W ich ramach każdy będzie mógł poznać szczegółową ofertę ośrodków narciarskich z Polski, Słowacji, Austrii, Włoch i Hiszpanii na nadchodzącą zimę. Wydarzeniem mają być pokazy filmu „Streif – One Hell of a Ride”, poświęconego tej najsłynniejszej trasie zjazdowej świata w Kitzbühel. Swoją premierę będzie miał także pierwszy polski przewodnik po kurortach narciarskich Tyrolu (popełnił go, tu nieco autoreklamy, autor bloga „W śniegu i po śniegu”).

Miejsce na stoiska zarezerwowały już czołowe firmy narciarskie – ich eksperci mają opowiadać o nowinkach sprzętowych, a zwłaszcza wyjaśniać najnowsze patenty technologiczne. Przewidziano też serię wykładów o treningu przygotowującym kondycyjnie do sezonu, zasadach doboru sprzętu oraz metodach dopasowywania butów narciarskich.

Atrakcją powinny stać się również spotkania z mistrzami nart: Andrzejem Bargielem, znanym z osiągnięć skialpinistycznych (wielokrotnie je tu relacjonowałem), oraz Karoliną Riemen-Żerebecką – mistrzynią Polski i dwukrotną olimpijką w skicrossie.

Będzie można wreszcie samemu poćwiczyć na symulatorze jazdy.