Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta

11.09.2015
piątek

Sölden rusza przed terminem!

11 września 2015, piątek,

Śniegu na lodowcu Rettenbach jest już tyle, że możemy uruchomić pierwsze kolejki już w najbliższy weekend, a więc ponad tydzień wcześniej niż planowaliśmy! – ogłosili właśnie szefowie tyrolskiego Sölden.

recent_small (1)

 
Instalacje na Rettenbachgletscher miały w tym sezonie rozpocząć pracę 21 września. Jednak pokrywa śniegu na wysokości 3000 m n.p.m. jest już na tyle przyzwoita, a temperatury na tyle niskie, że można ponoć lodowiec udostępnić narciarzom wcześniej.

Na początku działać mają gondola Schwarze Schneide II oraz orczyk SL Karleskogl. Będą uruchamiane w godzinach 8–15.30, lecz ostatnia gondola zjedzie do miasteczka o 16. Czynna będzie również lodowcowa restauracja.

Jeździć można na razie jedynie na niebieskiej trasie 32.

Za dzienny karnet dorośli zapłacą 22 euro, dzieci (urodzone w latach 2001-2007) – 12 euro, a młodzież (roczniki 1996-2000) i seniorzy (kobiety urodzone przed 1956 r., a mężczyźni przed 1951 r.) – 17 euro. Posiadacze skipasów będą mogli za darmo korzystać z busów kursujących między doliną Ötztal a lodowcem.

Przypomnijmy: to właśnie na Rettenbachgletscher od lat inaugurowany jest alpejski Puchar Świata. W tym sezonie karuzela ma zostać odpalona tam 24 października.

Co jednak najważniejsze: może wcześniejsze udostępnienie lodowca jest zwiastunem dobrej zimy!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. A ja polecam Sölden również latem. Nie ma takich tłumów, a frajda z obcowania z alpejską przyrodą jest niesamowita – do wyboru są trasy piesze, rowerowe, via ferraty itp.

css.php