Sölden rusza przed terminem!

Śniegu na lodowcu Rettenbach jest już tyle, że możemy uruchomić pierwsze kolejki już w najbliższy weekend, a więc ponad tydzień wcześniej niż planowaliśmy! – ogłosili właśnie szefowie tyrolskiego Sölden.

recent_small (1)

 
Instalacje na Rettenbachgletscher miały w tym sezonie rozpocząć pracę 21 września. Jednak pokrywa śniegu na wysokości 3000 m n.p.m. jest już na tyle przyzwoita, a temperatury na tyle niskie, że można ponoć lodowiec udostępnić narciarzom wcześniej.

Na początku działać mają gondola Schwarze Schneide II oraz orczyk SL Karleskogl. Będą uruchamiane w godzinach 8–15.30, lecz ostatnia gondola zjedzie do miasteczka o 16. Czynna będzie również lodowcowa restauracja.

Jeździć można na razie jedynie na niebieskiej trasie 32.

Za dzienny karnet dorośli zapłacą 22 euro, dzieci (urodzone w latach 2001-2007) – 12 euro, a młodzież (roczniki 1996-2000) i seniorzy (kobiety urodzone przed 1956 r., a mężczyźni przed 1951 r.) – 17 euro. Posiadacze skipasów będą mogli za darmo korzystać z busów kursujących między doliną Ötztal a lodowcem.

Przypomnijmy: to właśnie na Rettenbachgletscher od lat inaugurowany jest alpejski Puchar Świata. W tym sezonie karuzela ma zostać odpalona tam 24 października.

Co jednak najważniejsze: może wcześniejsze udostępnienie lodowca jest zwiastunem dobrej zimy!