Pomysły na sam koniec ferii

Nocne wyścigi na nartach i skoki na największej w kraju poduszce Gravity Bag – to ostatnie atrakcje, jakie rodzime ośrodki zimowe przygotowały podczas tegorocznych ferii szkolnych. Te bowiem w najbliższy weekend definitywnie się już kończą.

I tak w sobotę wieczorem w Białce Tatrzańskiej odbędzie się Nocna Ścigacka – pierwszy na Podhalu bieg narciarski rozgrywany przy sztucznym oświetleniu. Zawody miały odbyć się wprawdzie wcześniej, ale trzeba je było przełożyć z powodu niedobrej pogody. Teraz organizatorzy zapewniają, że trasa biegowa na Kotelnicy Białczańskiej jest świetnie przygotowana. Zawodnicy wystartują, gdy tylko zacznie zmierzchać, czyli około godziny 17.

Do pokonania będą mieli 10 km (stylem klasycznym), ale trasa, choć urozmaicona, jest ponoć wytyczona tak, że cały dystans bez problemu powinni pokonać nawet początkujący. Impreza pomyślana jest bowiem jako alternatywa dla tych, którzy nie czują się na siłach pokonać dłuższych i bardziej wymagających dystansów na Biegu Piastów. W Ścigacce mogą więc walczyć zarówno zawodnicy, jak i amatorzy. Nagrodzeni zostaną najszybsi w kategorii open oraz zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych.

Z kolei w ośrodku Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla w sobotę i niedzielę będzie można w pełni bezpiecznie ćwiczyć freestyle’owe tricki. Oto bowiem w połowie stoku Wierchomla I rozstawiono minisnowpark oraz największą z dostępnych w kraju poduszek Gravity Bag, służącą do amortyzowania ewentualnych upadków. Co więcej, udostępniona będzie wszystkim chętnym za darmo. W okolicy powstał też minisnowpark. Oczywiście, jak subkulturowa tradycja, nakazuje skokom towarzyszyć ma stosowna muzyka.

Co też ważne: koniec ferii szkolnych nie oznacza wcale końca sezonu zimowego!