Weekend z mistrzami freeskiingu

Od piątku na stokach Białki Tatrzańskiej można podziwiać ewolucje na rampach i tricki na skoczniach w wykonaniu najlepszych. 13 i 14 lutego rozegrane tam bowiem będą międzynarodowe Mistrzostwa Polski we Freeskiingu.

Fot. Tomek Gola

Fot. Tomek Gola


Polish Freeskiing Open po raz pierwszy odbyło się w 2004 roku w Zieleńcu. To najstarsza cykliczna impreza w narciarstwie freestyle’owym w Europie. Jako że ma status mistrzostw międzynarodowych, przyciąga także czołowych zawodników z innych krajów.

W tym roku na jej potrzeby w Białce wybudowana została potężna skocznia oraz specjalny snowpark (to on jest areną piątkowego Night Session).

W sobotę swoich sił spróbować będą mogli także widzowie: w przygotowanym dla nich w minisnowparku freeskiingowi instruktorzy będą radzić, jak bezpiecznie ślizgach się po przeszkodach i wykonywać obroty na skoczniach.

Finał mistrzostw zaplanowano na godzinę 13. Najpierw zmagania toczyć się będą na railach, a potem na skoczni. Dekoracja zwycięzców – w tym Mistrza Polski PZN we Freeskiingu – przewidziana jest na 15.30.

W sobotni wieczór odbędzie się też oczywiście tradycyjne afterparty.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny, a na widzów czekać też mają rozmaite konkursy.