TVP dla narciarzy

Prawie 35 godzin programu tygodniowego poświęcać będzie tej zimy telewizja publiczna rozmaitym odmianom amatorskiego narciarstwa. To ponoć rekord w dziejach TVP.

Podczas niedawnej oficjalnej ogólnopolskiej inauguracji sezonu narciarskiego 2014/15 przedstawiciele TVP wyliczyli, że na antenie Telewizji Regionalnej (kanału mającego wszak zasięg ogólnokrajowy) pojawiać się będzie w każdym tygodniu 6 programów dotyczących narciarstwa. Niektóre z nich zostaną nadane równolegle w TVP1 i TVP 2.

Prócz materiałów poradnikowych będą to prezentacje krajowych stacji zimowych, bloki o historii narciarstwa i ludziach z nim związanych oraz wzorowane na telewizjach krajów alpejskich przeglądy informacyjne o warunkach w poszczególnych ośrodkach (z wykorzystaniem umieszczonych na miejscu kamer internetowych, i to w blokach nadawanych trzy razy dziennie).

Dziennikarze zamierzają także przedstawiać możliwości spędzania czasu „po nartach” podczas zimowego urlopu – i nie ma to być tylko zaprezentowanie typowych propozycji apres-ski kurortów, ale również ich oferty kulturalnej, folkloru, tradycji kulinarnych itd.

Najwięcej programów przygotowywać ma krakowski ośrodek telewizyjny, ale trudno się dziwić, zwłaszcza że Małopolska jest liderem zimowej turystyki w kraju (to tu przyjeżdża zimą 35 proc. ogółu gości).