Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta

18.06.2014
środa

Zakopianki ciąg dalszy nastąpi

18 czerwca 2014, środa,

Podczas czwartkowego spotkania w Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Austrostrad ustalono „konkrety realizacyjne” trasy S7 na terenie województwa małopolskiego. Jeden z nich dotyczy odcinka Lubień – Rabka, czyli tzw. zakopianki.

Jak zapewnia małopolski poseł Józef Lassota, jeszcze w tym roku wydana ma być ZRID, czyli „decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej” – co będzie wydarzeniem o tyle istotnym, że jeszcze niedawno okazało się, że ten administracyjny jedynie etap zostanie odłożony na przynajmniej rok.

W roku 2015 planowane jest rozstrzygnięcie przetargu na budowę, a w 2016 robota ma ruszyć.

Wedle planów odcinek zostanie oddany do użytku w 2021 roku. Chodzi o fragment długości 16 km, tyle że faktycznie prowadzony w dość trudnym (w każdym razie jak na polskie standardy drogowe) terenie.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 0

Dodaj komentarz »
  1. Byłby to szok cywilizacyjny w Polsce!
    Ale zaraz, przecież dopiero co słyszeliśmy, że musi być olimpiada krakowsko-zakopiańska, bo tylko wtedy szosa zostanie wybudowana. Teraz można wybudować i bez olimpiady?
    Jak to możliwe – tak wciąć i wybudować, nawet w „trudnym terenie”?

  2. A po co budowac „zakopiankę”, jak górale z Zakopanego dopiero od czwartego lipca uruchomia kolejkę na Kasprowy, a chciwy proboszcz wprowadził opłaty za wstęp na cmentarz na” Pęksowym Brzysku”.

css.php