Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta

13.02.2014
czwartek

Regał na medal

13 lutego 2014, czwartek,

Regał do przechowywania nart, snowboardów i kijów to drugi z polskich produktów wyróżnionych podczas niedawnych targów sprzętu zimowego ISPO – największej takiej imprezy na świecie. Powstaje w fabryczce firmy QBL w beskidzkim Ustroniu.

Jury ISPO 2014 doceniło zwłaszcza funkcjonalność regału: główne elementy Snb Rental Universal  (bo tak się on formalnie nazywa) da się ustawiać w różnych konfiguracjach. Pozwala to przechowywać  na nim – zależnie od potrzeb  – albo samych nart, albo tylko snowboardów bądź też i nart, i snowboardów.
Znaczenie ma także duża pojemność regału dzięki zastosowaniu stosowanych już od dawna, a więc sprawdzonych, sposobów mocowania nart czy kijów. Deski z kolei umieszczane być mogą na regale w pozycji wertykalnej przy pomocy specjalnych plastikowych grzebieni.
Na targowym stoisku QBL dowiedziałem się też, że na razie produkty ustrońskiej firmy (a są wśród nich również regały do suszenia butów narciarskich i snowboardowych oraz szafki na sprzęt i odzież) sprzedawane były głównie do wypożyczalni w ośrodkach zimowych Rosji, Ukrainy, Czech, Słowacji oraz naturalnie Polski. Teraz QBL szuka dystrybutorów w krajach alpejskich.
Ale osiągnąć pozycję przynajmniej porównywalną do tej, jaką ma drugi polski laureat, czyli bielska Nobile (pisałem o niej w nocie „Polacy pierwsi raz docenieni”, 10 lutego b.r.), może być bardzo trudno.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 0

Dodaj komentarz »
  1. Wstyd przyznać, ale zdjęcie regału zginęło mi gdzieś na dysku aparatu… Stąd tylko logo. Przepraszam. Szczęśliwie innych nagrodzonych na ISPO produktów mam po kilka ujęć, więc wpadka się nie powtórzy.

  2. Zbędny gadżet imo

  3. Zbędny gadżet?
    Przecież to nie jest stojak do prywatnej piwnicy na dwie pary nart.
    To się nawet nazywa Rental Universal Rack. Bardzo wszechstronny.

css.php