Regał na medal

Regał do przechowywania nart, snowboardów i kijów to drugi z polskich produktów wyróżnionych podczas niedawnych targów sprzętu zimowego ISPO – największej takiej imprezy na świecie. Powstaje w fabryczce firmy QBL w beskidzkim Ustroniu.

Jury ISPO 2014 doceniło zwłaszcza funkcjonalność regału: główne elementy Snb Rental Universal  (bo tak się on formalnie nazywa) da się ustawiać w różnych konfiguracjach. Pozwala to przechowywać  na nim – zależnie od potrzeb  – albo samych nart, albo tylko snowboardów bądź też i nart, i snowboardów.
Znaczenie ma także duża pojemność regału dzięki zastosowaniu stosowanych już od dawna, a więc sprawdzonych, sposobów mocowania nart czy kijów. Deski z kolei umieszczane być mogą na regale w pozycji wertykalnej przy pomocy specjalnych plastikowych grzebieni.
Na targowym stoisku QBL dowiedziałem się też, że na razie produkty ustrońskiej firmy (a są wśród nich również regały do suszenia butów narciarskich i snowboardowych oraz szafki na sprzęt i odzież) sprzedawane były głównie do wypożyczalni w ośrodkach zimowych Rosji, Ukrainy, Czech, Słowacji oraz naturalnie Polski. Teraz QBL szuka dystrybutorów w krajach alpejskich.
Ale osiągnąć pozycję przynajmniej porównywalną do tej, jaką ma drugi polski laureat, czyli bielska Nobile (pisałem o niej w nocie „Polacy pierwsi raz docenieni”, 10 lutego b.r.), może być bardzo trudno.