Znowu freeride w polskich kinach

W ramach największego w Europie festiwalu filmów freeride’ owych w kinach Krakowa i Warszawy będzie można nie tylko zobaczyć głośne w narciarskim światku tytuły, ale też posłuchać, co mówią o nich czołowi riderzy.

Pokazanych ma być 7 filmów – w tym słynne już „Between the lines”, „Shades of winter”, „For a few lines more” i „Steps”. Opowiadają o górach Europy, Alaski, Mongolii czy Japonii, tamtejszych śniegach oraz o ludziach, których pasją stało się wytyczanie coraz to nowych linii w dziewiczym puchu – a więc jazda na nartach skrępowana jedynie własnymi umiejętnościami i ograniczeniami natury.

Filmy komentować mają znani w środowisku freeriderzy: Flo Orley, Stefan Häusl, Björn Heregger, Johannes Hoffmann i Lorraine Huber a także Harry Putz, niegdyś zawodnik, a dziś producent filmowy.

Obecni też będą przedstawiciele najlepszych regionów zimowych w Austrii (w rozmaitych konkursach widzowie będą mogli wygrać pobyt w St. Anton, Innsbrucku, Zell am See-Kaprun i na lodowcu Stubai). Festiwalowi towarzyszyć ma również prezentacja odzieży i sprzętu do jazdy terenowej.

Osobnym punktem będzie kwesta na zorganizowanie obozu zimowego dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów”. Chodzi o to, żeby i one mogły dzięki specjalistycznemu sprzętowi i kadrze instruktorskiej, poznać urok narciarstwa.

W Krakowie festiwal gościć będzie 15 listopada w kinie „Kijów”, a w Warszawie następnego dnia w „Kinotece Multiplex” (bilety można kupować w obu kasach).

Prócz polskich miast Freeride Film Festival Tour 2013 dotrze do Innsbrucka, Wiednia i Hamburga.