Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta

14.11.2012
środa

Wielki wysyp NTN-ów

14 listopada 2012, środa,

Aż trzy różnotematyczne edycje przygotował na nadchodzący sezon zimowy ceniony z racji profesjonalizmu magazyn „Niezależny Test Narciarski Snow & More”. Tym samym – w 15. lecie istnienia – przestał być rocznikiem.


Pierwszy „grzbiet” – już dostępny na rynku – nawiązuje do dotychczasowej formuły (nie bez powodu nosi więc klasyczny już tytuł „NTN  Snow & More”). Można w nim znaleźć obszerną relację z testów nart z tegorocznych kolekcji wiodących firm i mnóstwo notek tyczących sprzętowo-odzieżowych nowości (z, co ważne, przystępnym wyjaśnieniem detali technologicznych). Jest też blok tyczący pucharowego narciarstwa alpejskiego (m.in. rozmowa z Tedem Ligety, bodaj najlepszym dziś alpejczykiem świata oraz sylwetki mistrzów, którzy skończyli właśnie karierę: Didiera Cuche i Anji Person).

Są wreszcie materiały o produkującej 150 tys. part nart – a wciąż mało znanej w Polsce – firmie Nobile z… Bielska Białej, o ewolucji branży sprzedaży sprzętu narciarskiego (na przykładzie sieci Ski Team), zaletach lodowców Tyrolu oraz ulubionych nartach… redaktora naczelnego Tomasza Kurdziela.

Lada dzień w sprzedaży pojawi się pierwszy numer wydawnictwa „Snow & Free”, poświęconego zyskującemu na popularności narciarstwu pozatrasowemu we wszelkich odmianach, czyli freeride’owi, freestyle’owi, skitouring’owi itp.
Za ten tytuł odpowiada Piotr Gąsiorowski, znakomity rodzimy freerider, a także  mistrz techniki telemark. Na razie pismo można przejrzeć w internecie na redakcyjnej stronie NTN-u.

Z kolei w grudniu ukazać się ma drugi tegoroczny numer „NTN Snow& More” zawierający, prócz kolejnej partii testów, także teksty tyczące rozmaitych narciarskich mitów (m.in. tzw. twardej narty) oraz najmłodszych narciarzy.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 0

Dodaj komentarz »
  1. Mam pytanie odnośnie nart… ponieważ jestem młodym narciarzem i swoje pierwsze narty zakupiłam w tamtym roku, zastanawiam się w jaki sposób mam jej przygotować do zimy? Chciałabym to zrobić profesjonalnie, bo wiadomo o swoje się dba :). Dodam tylko, że w poprzednim roku byłam na stoku około 13 razy w ciągu całego sezonu.

  2. Zanieś do sklepu z serwisem narciarskim w Ischgl, a oni Ci wszystko zrobią. Tylko nie oszukuj z podawaniem wagi 😉

css.php