Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta

13.04.2012
piątek

W Szwajcarii sezon się nie kończy

13 kwietnia 2012, piątek,

Wprawdzie w większości szwajcarskich stacji zimowych wyciągi w tym sezonie staną 15  kwietnia, ale w co najmniej kilku będzie można jeździć dalej.

Kolejka gondolowa na Matterhorn Glacier Paradise

Jeszcze 16 kwietnia otwarte będą trasy w słonecznym i cichym Riederalp w kantonie Wallis (o stacji tej pisałem na podstronie portalu „Polityki „Odkryj Szwajcarię”) . Do 20 kwietnia otwarte będą trasy w Chandolin/St-Luc (także Wallis), a do 22 kwietnia w Davos, Klosters i Disentis 3000 (Gryzonia), w Andermatt/Nätschen/Realp (Lucerna), w Saas-Fee, Zinal, Grimentz oraz Champéry i Les Crosets, czyli tzw. Les Portes du Soleil (Wallis).
29 kwietnia zakończą zimowy sezon słynne Crans Montana (ten kurort także opisywałem na „Odkryj Szwajcarię”) i Nendaz/Mont Fort.

Crans Montana

Dopiero po 1 maja zamknięte zostaną trasy w Maloja, Silvaplana (Engadin Gryzonia) oraz w Verbier/La Tzoumaz (Wallis). Podobnie będzie w Samnaun (połączonym w ramach  tzw. Silveretta Arena z austriackim Ischgl, gdzie na zakończenie sezonu odbędzie się plenerowy koncert Mariah Carey… na wysokości 2300 m n.p.m.).

Do 6 maja czynne będą wyciągi na lodowcu Gstaad Glacier 3000 oraz w tamtejszym Gstaad Mountain Rides (Berneński Oberland).Równie długo będzie można jeździć na lodowcu nad wioską Les Diablerets – Glacier 3000 (z widokiem na Jezioro Genewskie! – por.: „Późne narty: Szwajcaria”, 17 kwietnia 2010 r.).

Aż do 27 maja powinny działać przynajmniej niektóre wyciągi w St. Moritz, Pontresina, S-chanf (wszystkie w Gryzonii),a do 28 maja w Engelberg-Titlis (region Jeziora Genewskiego).

Wreszcie są też w Szwajcarii miejsca, i to jakie!, gdzie na nartach można jeździć także w pełni lata. To oczywiście Zermatt z udostępnianym narciarzom i snowboardzistom przez cały rok lodowcem Theodulgletscher zwanym Matterhorn Glacier Paradise – jako że znajduje się on niemal u podnóża tej najpiękniejszej góry świata …

Też zachwycałem się nią na „Odkryj Szwajcarię”, bo razem Zermatt jest jednym z moich prywatnych odkryć tego sezonu. Ale o nich będzie jeszcze okazja tu napisać.

PS. A najświeższe informacje o warunkach śniegowych we wszystkich stacjach Szwajcarii, cenach i terminach zakończenia sezonu można znaleźć na stronie Swiss Snow Reports.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. Panie Krzysiu!
    „Andermatt/Nätschen/Realp (region Jeziora Genewskiego)” 😯
    Chyba widziane z perspektywy amerykańskiej 😉 Amerykanie zamawiają pokój w Genewie albo „gdzieś w pobliżu” np. Gstaad 🙄
    Powyższy region narciarski leży w samym sercu Szwajcarii w okolicy Przełęczy św. Gotarda, a do Genewy jest stamtąd 4 h jazdy (ponad 300 km). Do wschodniego krańca Jeziora Genewskiego – 180 km.

  2. Już koryguję – oczywiście Amerykanie powinni zarezerwować nocleg w Lucernie, prawda? Objechałem nieco Szwajcarii, ale nie całą – niestety. Poprawię się, mam nadzieję :). Dzięki za korektę! I póki nie przemierzę całej Szwajcarii, polecam się z wszelki mi uwagami.

css.php