Helly Hansen otwiera salon

Helly Hansen, ceniony jako producent odzieży sportowej i technicznej – w tym narciarskiej – otworzył w Polsce swój sklep firmowy. Wkrótce będzie można tam poznać jego najnowszą kolekcję zimową.

Firma Helly Hansen powstała w Norwegii w… 1877 r. Już więc niemal półtora wieku zajmuje się wytwarzaniem odzieży mającej służyć nawet w najbardziej wymagających, często ekstremalnych warunkach pogodowych. Lista opracowanych przezeń rozwiązań technologicznych jest imponująca. Już na samym początku działalności, bo ponad 140 lat temu, zaprojektowała nowatorski i ponoć pierwszy na rynku wodoodporny materiał. W latach 60. minionego wieku inżynierowie HH opracowali światowy prototyp tkaniny typu fleece. Lata 70. to pierwsza bielizna techniczna wyprodukowana w autorskiej technologii LIFA Stay Dry. Kamieniem milowym w branży był też system termoregulacji odzieży. H2Flow – wielokrotnie potem nagradzany na rozmaitych targach odzieży technicznej. W 2020 r. Helly Hansen zrewolucjonizowało rynek outdoorowy materiałem zachowującym wodoodporność bez potrzeby ponownych impregnacji – nazwany LIFA INFINITY PRO. Swoje właściwości tkanina zawdzięcza zastosowaniu na membranie zewnętrznej warstwy hydrofobowej z włókien LIFA.

Ostatnio – zgodnie ze współczesnymi wyzwaniami ekologicznymi – HH zaczął wykorzystywać do produkcji tkanin materiały z recyklingu. Chwali się zwłaszcza tym, że jeden z jego podstawowych surowców to tzw. Ocean Bound, który powstaje „z odpadów plastikowych odzyskiwanych z obszaru 50 km strefy przybrzeżnej lub dróg wodnych w regionach zagrożonych zanieczyszczeniem plastikiem”.

Obecna oferta Helly Hansen obejmuje odzież outdoorową, żeglarską i narciarską oraz wysoce specjalistyczne stroje robocze do pracy w trudnych warunkach. Jest to przy tym zarówno odzież wierzchnia, jak i bielizna termiczna i obuwie. Ma także w ofercie tzw. linię miejską. Produkty ze znaczkiem HH sprzedawane są w ponad 40 krajach w różnych regionach świata. Wśród ambasadorów marki są znani żeglarze i narciarze (zwłaszcza freeride’owi – w tym sam Aurelien Ducroz), ale też, co firma szczególnie podkreśla, zawodowi ratownicy i przewodnicy górscy.

Helly Hansen od kilku lat coraz aktywniej działa też w Polsce. Teraz w warszawskiej galerii Westfield Arkadia otworzył swój pierwszy salon firmowy. Na razie na półkach królują modele outdoorowe, żeglarskie i miejskie, ale przed sezonem zimowym pojawi się też kolekcja narciarska.

PS Sam od kilku lat korzystam z kurtki HELLY TECH®Proffesional oraz ekstralekkiego i równie ciepłego midlayera Lilaloft. Dostałem je do testowania. Sprawdziły się i to w różnych warunkach.