Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta

31.03.2020
wtorek

Salewa: zamiast plecaków dla narciarzy maseczki dla lekarzy

31 marca 2020, wtorek,

W reakcji na pandemię koronawirusa włoska grupa Salewa-Oberalp – właściciel tak znanych marek sprzętu sportowego jak Salewa, Dynafit, Evolv czy Wild Country – przekazała szpitalom w Południowym Tyrolu (firma ma siedzibę w stolicy regionu Bolzano), ale też w Tyrolu austriackim i Rzymie, ponad 20 mln maseczek ochronnych oraz 600 tys. fartuchów medycznych.

Salewa-Oberalp w trybie pilnym przestawiła produkcję: w ciągu tygodnia udało się jej wyprodukować w Bolzano 50 tys. maseczek oraz 800 fartuchów ochronnych, co pozwoliło na zaspokojenie najbardziej priorytetowych potrzeb służby zdrowia w Południowym Tyrolu.

Równocześnie dzięki swoim kontaktom i partnerom biznesowym w Chinach Salewa ściągnęła stamtąd 20 mln maseczek i 600 tys. fartuchów. Produkty zostały przetransportowane do Europy dwoma boeingami 777 (zwykle używanymi do lotów pasażerskich) linii Austrian Airlines. Z lotniska w Wiedniu rozwieziono je do szpitali w Tyrolu, Południowym Tyrolu i w Rzymie.

Salewa planuje kontynuować akcję pomocy dla szpitali. Także linie Austrian Airlines zaoferowały, że na jej potrzeby udostępni swoje samoloty tak długo, jak będzie to konieczne.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. Zagłosuję za nimi swoim portfelem przy następnych zakupach sprzętu.

css.php