Na Stonodze o bezpiecznych nartach

W najbliższą niedzielę stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla kolejny raz organizuje akcję uczącą najmłodszych narciarzy i snowboardzistów bezpiecznego zachowania się na stokach.

„Bezpieczna zima w Dwóch Dolinach” – tak nazwano przedsięwzięcie – ma służyć poznaniu zasad zachowania się na stoku w sytuacji zagrożenia oraz reguł udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy (nie tylko ci najmłodsi, ale i ich rodzice) dowiedzą się, czego nie robić na stoku i jak jeździć, by być bezpiecznym i nie zagrażać innym.

Zobaczą choćby zainscenizowaną akcję ratunkową w wykonaniu ratowników GOPR. Dzięki symulacji z użyciem alkogogli będą mogli również przekonać się, jaki wpływ na styl i bezpieczeństwo jazdy ma spożycie alkoholu (to akurat jest na rodzimych stokach szczególnie istotne, zważywszy na skalę patologii picia w trakcie narciarskiego dnia).

Instruktorzy stacji będą pokazywać, jak zahamować przed nagle pojawiającą się przeszkodą, kontrolować prędkość, gdzie zatrzymywać się na stoku, jak zabezpieczyć miejsce ewentualnego wypadku i wezwać pomoc – oczywiście elementem tych kursów będą też ćwiczenia praktyczne z udziałem samych uczestników.Osobną atrakcją mają być rozmaite zabawy i konkursy z nagrodami ufundowanymi przez stację i sponsorów.

Kolejna Bezpiecznej Zimy rozpocznie się w niedzielę, 11 lutego (o godz. 11), na stoku Stonoga w Muszynie-Wierchomli. Powtórka – 25 lutego 2018 roku.