Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta

9.09.2017
sobota

Sezon ruszył wcześniej!

9 września 2017, sobota,

Dzięki niezgorszym ostatnio w wyższych partiach austriackich Alp opadom śniegu w sobotę uruchomiono pierwsze wyciągi w tyrolskim Sölden – dwa tygodnie przed planowanym terminem. Otwarto też trasy na Mölltalergletscher w Karyntii. A za tydzień sezon chce rozpocząć Stubai.

Na lodowcu Rettenbach nad Sölden otwarto gondolę 8 EUB Schwarze Schneid I + II oraz orczyk SL Karleskogl – i oczywiście towarzyszącą im trasę. Można jeździć od 08.00 do 15.30. Przypomnijmy: to właśnie Rettenbachgletscher jest tradycyjnie areną zawodów inaugurujących alpejski Puchar Świata. Tym razem przewidziano je na weekend 27-29 października.

Z kolei na karyntyjskim lodowcu Mölltaler uruchomiono gondolę Eissee oraz dwuosobowe krzesełka Sesselbahn, wywożące gości niemal na sam Schareck (3122 m n.p.m.). Otwarta jest niebieska, ale za to długa trasa schodząca na poziom 2800 m n.p.m.

Oczywiście działa też „całoroczny” lodowiec Hintertux.

A wkrótce ruszyć ma kolejny – tym razem znowu w Tyrolu. „Lodowiec Stubai rozpoczyna sezon narciarski prawdopodobnie już w połowie września! Radosnymi zwiastunami są obfite opady śniegu zapowiadane już na początek września. Warto regularnie rzucać okiem na progozę pogody” – głosi bowiem komunikat tamtejszych kolei linowych.

PS Więcej typowo już narciarskich informacji o Sölden i Stubai (historii stacji, jej obecnym znaczeniu wśród alpejskich ośrodków, najciekawszych miejscach i wydarzeniach) oraz o innych ośrodkach Tyrolu można znaleźć w przewodniku „Tyrol. Serce Alp”, dostępnym w wersji internetowej bądź drukowanej – tę można zamówić elektronicznie na stronie wydawcy, czyli Tirol Werbung, i dostać do domu gratis! Autorem pierwszego polskiego bedekera po narciarskim Tyrolu jest Krzysztof Burnetko.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 3

Dodaj komentarz »
 1. Na początku lipca po przejściu frontu chlodnego i opadzie sniegu obsługa pracowicie zgarniała snieg do magazynów. A mieli sporo zapasu.
  ——–

 2. Wyglada na to, że Słowacy dotrzymali slowa i od nowego sezonu ruszy gondola z parkingu na Halę Skrzyczeńską, oraz sześcioosobowe krzesło ze Soliska na Halę.
  niestety jest tez gorsza wiadomość, zlikwidowano karnet 3 i 4 godzinny, został calodniowy.
  Niestety z Hali na szczyt zostały orczyki, czyli będą duże kolejki do nich
  http://www.szczyrkowski.pl/resort/koleje/

 3. Ceny podano do świąt. Obawiam sie, że w sezonie głównym znacznie wzrosną.
  http://www.szczyrkowski.pl/cennik/cennik-karnetow-1718/
  Całoroczny w przedsprzedaży wychodzi w miarę tanio.

css.php