Karnet na Słowację i Polskę

Za 250 euro będzie można przez całą przyszłą zimę jeździć na nartach na Chopoku, w Tatrzańskiej Łomnicy i w Szczyrbskim Plesie, ale też w rodzimym Szczyrku.

Wszystko za sprawą karnetu zwanego „Šikovna Sezónka”. Rozprowadza go spółka Tatry Mountain Resorts, której własnością są wspomniane czołowe kurorty zimowe Słowacji, a od wiosny 2014 r. także Szczyrkowski Ośrodek Narciarski. Sprzedaż „sezónki” właśnie się rozpoczęła.

Idea jest prosta: najpierw (do 30 kwietnia!) należy za 49 euro kupić za pośrednictwem strony GoPass karnet będący formą przedpłaty na zimę 2017/2018 – lecz upoważniający już także do jazdy we wspomnianych słowackich stacjach do końca bieżącego sezonu (a więc niewykluczone, że do końca kwietnia).

Jesienią trzeba dopłacić 150 euro, aby móc jeździć na Chopoku, w Tatrzańskiej Łomnicy i w Szczyrbskim Plesie przez cały sezon 2017/2018! Powtórzmy: w sumie kosztować to będzie 199 euro – a więc tyle samo, ile kosztuje teraz, przykładowo, kupowany w kasie przy wyciągach sześciodniowy karnet na sam Chopok.

Szykowana jest jednak i dodatkowa promocja: otóż ci, którzy zdecydują się wydać jeszcze 50 euro (a zatem poświęcą 249 euro), będą mogli korzystać w zimie 2017/2018 prócz stoków słowackich również z tras i kolejek TMR w Szczyrku (a konsorcjum zapowiada postawienie tam już tego lata nowoczesnej gondoli i dwóch wyciągów krzesełkowych oraz stworzenie systemu naśnieżania).

Podobny wariant TMR oferuje również w Szpindlerowym Młynie – bo i w Czechach inwestuje ta spółka.

Przypomnijmy: pierwszy, „przedpłatowy” karnet trzeba zamówić do końca kwietnia!