Na stok z aparatem

Selfie na stoku pstryknięte smartfonem jest już passe! Tej zimy w fotografii liczy się jakość – tak firma Nikon zachęca narciarzy do udziału w warsztatach fotograficznych, które odbywają się w najpopularniejszych stacjach zimowych Polski.

Nikon to jeden z największych dziś producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Eksperci firmy chcą teraz przekonać narciarzy, że najpopularniejsze obecnie smartfony niekoniecznie są najlepszym sposobem na zrobienie dobrego zdjęcia portretowego czy sportowego.

Podczas intensywnych, bo kilkudziesięciominutowych ledwie kursów będzie można poznać sposoby na zrobienie portretu charakterystycznego, ujęcia z małą głębią ostrości czy udanego uwiecznienia grupy osób. Z kolei szkolenie z fotografii sportowej obejmuje tajniki ekspozycji, perspektywy, zamrożenia ruchu w kadrze i oddania ruchu z poruszonym tłem. Przedstawione będą m.in. możliwości wynikające z używania różnych obiektywów.

W efekcie uczestnicy zajęć powinni potem dużo profesjonalniej rejestrować swoje narciarskiej wyprawy.

Pierwsze warsztaty odbyły się w miniony weekend w Bukowinie Tatrzańskiej. Teraz pora na Białkę Tatrzańską (17-19 lutego) oraz Krynicę Zdrój (24-26 lutego).

Zajęciom w tzw. strefach Nikona na tamtejszych stokach towarzyszyć mają konkursy fotograficzne z nagrodami w postaci albumów fotograficznych, podręcznika „Radość fotografowania” oraz kuponów rabatowych na obiektywy Nikkor.