Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta

31.12.2015
czwartek

Jest w Polsce śnieg!

31 grudnia 2015, czwartek,

Sztuczny bo sztuczny, ale zawsze: oto niektóre ośrodki zimowe ogłosiły, najczęściej pierwszy raz w tym sezonie, że mogą udostępnić trasy i uruchomić wyciągi. Będzie zatem można na nartach przywitać nowy rok.

Przykładowo już we wtorek ruszył – „po intensywnym nocnym naśnieżaniu” przyległej trasy – główny wyciąg stacji Wierchomla Dwie Doliny w Beskidzie Sądeckim. Chodzi o czteroosobowe krzesełka zwane Wierchomla I: same mają 1600 m długości, a obsługują nieco dłuższą oczywiście trasę o różnicy poziomów 300 m i, co też ważne, szerokości sięgającej nawet 100 m, a w dolnym odcinku zakwalifikowaną jako „czerwona”.

Wierchomla Dwie Doliny

Wierchomla Dwie Doliny

Czynne są już również drugie tamtejsze krzesełka Szczawnik I o długości 1525 metrów przy tasie o różnicy poziomów 273 metry.

Naśnieżona została także trasa dla początkujących (niepołączona z pozostałymi, dzięki czemu nie ma możliwości zjechania z niej ani zderzenia z rozpędzonymi narciarzami) koło wyciągu Stonoga.

Łącznie w Wierchomli udostępnionych jest 4 km nartostrad, na których pokrywa śniegu wynosi od 15 do 40 cm.

12
 
Tym samym w Wierchomli będzie można – jak każe kultywowana kolejny rok tradycja – spędzić na stoku Sylwestra i przywitać nowy rok. Krzesła Wierchomla I czynne będą bowiem także od 19 wieczorem do 3 w nocy! Czynne będą punkty gastronomiczne w połowie zbocza (będzie można przy nich również potańczyć), a przed północą odbędzie się „wspólny zjazd z pochodniami”. Karnet sylwestrowy kosztuje 60 zł.

Co więcej: chętni z Krakowa i Tarnowa będą mogli – co też jest już zwyczajem i dobrym pomysłem biznesowym – dojechać do Wierchomli specjalnym autobusem.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
 1. Również w Szczyrku można jeździć, działaja orczyki na Białym Krzyżu i ma ruszyć orczyk Solisko – Suche.
  W Wiśle Nowa Osada rusza w sobotę, w niedzielę Soszów, Zagroń w Istebnej od jutra.

 2. Damy radę! 🙂
  Armatki działają aż miło!
  Czy nasz miłościwie nam panujący PAD jest w Wiśle?

 3. szpic ostrowłosy
  1 stycznia o godz. 14:55 234985
  Nasz Miłościwie Panujacy jeździł na Zadnim Groniu w Istebnej.
  Do Wisły (centrum) raczej sie nie wybrał, tam go nie tolerują.

 4. Przepraszam, miało być na Zagroniu.

css.php