Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta W śniegu i po śniegu - Krzysztofa Burnetki zimowy styl życia, czyli góry, narty, deska… i cała reszta

13.05.2015
środa

Bargiel w góry z Mercedesem

13 maja 2015, środa,

Firma Mercedes pomoże Andrzejowi Bargielowi na kolejnych etapach przedsięwzięcia Hic Sunt Leones, zakładającego zjazd na nartach z najwyższych szczytów świata.DSC0917m„Chciałbym ogłosić, że oficjalnym partnerem motoryzacyjnym projektu Hic Sunt Leones został Mercedes-Benz, Sobiesław Zasada Automotive!! Partner motoryzacyjny, który poprzez udostępnienie swoich samochodów pomoże mi w osiągnięciu najbardziej ekstremalnych celów.. Dzięki!” – napisał Bargiel na Facebooku.

O samym pomyśle już tu pisałem („Na nartach z ośmiotysięczników – czyli wielki plan Jędrka Bargiela”, 2 września 2013 oraz: „Jeździć da się (prawie) wszędzie”, 6 września 2013 r.), podobnie jak o dotychczas odbytych w jego ramach wyprawach na Sziszpangmę („Nowy trend?”, 3 października 2013 r.) i Manaslu („Jędrek Bargiel wszedł (znowu w nowatorskim stylu!) na Manaslu”, 25 września 2014 r.).

Teraz samochody Mercedesa mają ułatwiać Bargielowi i jego ekipie przygotowanie się do wypraw – m.in. treningi w Alpach. Jak czytamy na stronie internetowej – Sobiesław Zasada Automotive „W ramach współpracy Andrzej Bargiel przetestuje wybrane modele Mercedes-Benz, szczególnie pod kątem użyteczności w długich trasach oraz możliwości napędu na wszystkie koła 4MATIC”. Pierwszym z przekazanych zespołowi jest Mercedes-Benz GLK.

Jesienią w ramach Hic Sunt Leones Bargiel planuje wprawę na Śnieżną Panterę, czyli 5 siedmiotysięczniki leżących na terenie byłego ZSRR. Chodzi o liczący 7439 m n.p.m. Szczyt Zwycięstwa (Pik Pobiedy, Dżengisz czokusu) oraz Chan Tengri (7010 m n.p.m.) w paśmie Tienszan (Kirgistan/Kazachstan/Chiny), a nadto mający 7495 m n.p.m. Szczyt Ismaila Samaniego (d. Pik Komunizma), Szczyt Korżeniewskiej (7105 m n.p.m.) i sięgający 7134 m n.p.m. Szczyt Lenina (Awicenny) w paśmie Pamiru (Tadżykistan/Kirgistan).

Prócz zjechania z nich na nartach celem jest pobicie dotychczasowego rekordu wejścia na te szczyty. Należy on do Denisa Urubko i Andrieja Molotowa, którzy w 1999 roku na pokonanie Śnieżnej Pantery potrzebowali 42 dni. Bargiel chce zdobyć ją w czasie krótszym niż 30 dni.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. Super wiadomość! Fajnie, że Pan Sobiesław przypomniał sobie sportowego ducha i wyciągnął pomocną dłoń z kluczykami. Andrzej Bargiel jest niesamowicie innowacyjnym sportowcem – odkrywcą. Jego cechą stało się wyznaczanie sobie stale nowych celów, wydawałoby się nie do osiągnięcia i konsekwentne ich zaliczanie. Dzieje się to zarówno w obszarze świetnej organizacji, super wyczynowego, wybitnie elitarnego sportu, a trochę i …. w rodzinie. Trudno o lepszy przekaz wizerunkowy dla marki. Brawo za pomysł Panie Sobiesławie! Trzymam mocno kciuki Panie Andrzeju!

css.php